Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

PlanetSide 2

  1. Gatunek: MMOFPS
  2. Data premiery: 2012
  3. Maksymalna liczba graczy na Steamie w ostatnim czasie: 4 tysiące

PlanetSide 2 to unikatowa produkcja, oferująca walki na szeroką skalę. Tylko tutaj gracze uczestniczą w ogromnych bitwach, w ramach których zajmują dla swojej frakcji kolejne tereny, zaznaczając tym samym swoją dominację. W każdej chwili na aktualnie dostępnym kontynencie ktoś prowadzi działania militarne i tylko my decydujemy, czy weźmiemy udział w najgorętszym konflikcie, czy może uderzymy na jakiś przyczółek.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że PlanetSide 2 ma całkiem wysoki próg wejścia. Szybko przekonacie się, że podział na specyficzne klasy postaci, ilość ulepszeń, różnorodność broni czy pojazdów, a do tego same możliwości w bazie powodują, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Warto zatem odnaleźć rodzimą ekipę na serwerze, która wprowadzi nas w meandry tego MMOFPS-a.

MIKROPŁATNOŚCI

PlanetSide 2 nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. W sklepiku gracze mogą zaopatrzyć się w konto premium, oferujące sporo korzyści, ale niewpływające na sprawność w walce. Zamiast tego szybciej rozwijamy konto oraz naszą postać, zapewniając sobie tym samym łatwiejszy dostęp do kolejnych wzmocnień. W item shopie możemy również zaopatrzyć się w różnoraką broń, ale nie jest ona mocniejsza od podstawowych egzemplarzy – to przede wszystkim wersje alternatywne, często strzelające w inny sposób lub mające odmienne modyfikatory, ale niesprawiające, że ich posiadacz staje się skuteczniejszy w boju.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.