Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Dauntless

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Data premiery: 2019
  3. Liczba graczy: w październiku 2019 roku twórcy chwalili się 15 milionami zarejestrowanych osób

Dauntless najłatwiej określić jako darmową alternatywę dla Monster Hunter Worlda. Obie gry różnią się między sobą w znacznym stopniu, ale sedno rozgrywki pozostaje takie samo – polowanie na duże potwory. W Dauntless w zabawie bierze udział maksymalnie czterech łowców, którzy za pomocą różnych rodzajów broni muszą pokonać wielkiego stwora na konkretnej wyspie.

Nie ma tutaj walk z innymi przeciwnikami czy chociażby eksploracji. Zamiast tego skupiamy się na niełatwych potyczkach oraz pozyskiwaniu materiałów z ubitych bestii. W ten sposób tworzymy coraz lepszy sprzęt, pozwalający na mierzenie się z jeszcze trudniejszymi monstrami.

MIKROPŁATNOŚCI

Dauntless jest w pełni dostępne za darmo. Mikrotransakcje ograniczają się do nowych przedmiotów kosmetycznych (barwniki, skórki na broń), które w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że płacimy wyjątkowo dużo jak na to, co w wyniku ich otrzymujemy. O wiele lepiej wygląda przepustka bojowa ze swoimi nagrodami oraz możliwością zdobycia waluty premium.

Możemy także wykupić za gotówkę dodatkowy slot u NPC znanego jako The Middleman. Pozwala to na odrobinę szybsze rozwijanie postaci. Trzeba jednak pamiętać, że to gra kooperacyjna, a nie PvP, więc nie ma to aż tak dużego wpływu na pozostałych uczestników zabawy.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.