Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 14:17

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Blair Witch

W ciągu kilku ostatnich lat krakowskie studio deweloperskie Bloober Team wypracowało sobie własny styl artystyczny korespondujący z gatunkiem horroru w sposób, którego próżno szukać w innych produkcjach. Znakiem rozpoznawczym dzieł tej ekipy stała się rezygnacja z tanich jump scare’ów (tych występuje raptem kilka w trakcie całej gry) na rzecz przytłaczającej i gęstej atmosfery grozy oraz trudnej historii pokazującej niezbadane meandry ludzkiej psychiki.

Nie inaczej jest w przypadku Blair Witch, w którym poznajemy byłego gliniarza, Ellisa, nieumiejącego poradzić sobie z własną trudną przeszłością. Mężczyzna udaje się do nawiedzonego lasu, by odnaleźć zaginionego chłopca, w poszukiwaniach którego bierze też udział miejscowa policja. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim najlepsze odwzorowanie lasu w historii elektronicznej rozrywki (jest gęsty i bardzo mroczny, a co za tym idzie – łatwo można się w nim zgubić) oraz szereg świetnych rozwiązań gameplayowych.

Kapitalna okazuje się chociażby mechanika psiego towarzysza, który – poza sygnalizowaniem czającego się w gęstwinie zagrożenia – potrafi wyszukiwać właściwą drogę i znajduje potrzebne przedmioty. W poszukiwaniach przydatna jest także kamera (posiada ona funkcje o wiele ciekawsze niż handycam z Outlasta) oraz telefon komórkowy (służy do dzwonienia, odbierania SMS-ów, a nawet grania w gry!). Jest więc przy czym dobrze się bawić... i przy czym się bać. Permanentne poczucie zagrożenia w Blair Witch – gwarantowane!

  1. Więcej o grze Blair Witch

TWOIM ZDANIEM

Co jest najważniejsze w dobrym horrorze?

Atmosfera (muzyka, klimat miejscówki, poczucie zagrożenia)
86%
Fabuła
8,7%
Straszne jump scare'y
2,7%
Elementy gameplayowe (np. strzelanie czy rozwój postaci)
1,4%
Oprawa graficzna
1,3%
Zobacz inne ankiety
Blair Witch

Blair Witch

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

SOMA

SOMA

Outlast

Outlast

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Amnesia: Collection

Amnesia: Collection

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).