Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 14:17

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Resident Evil 2 (2019)

Tak. To już trzecia produkcja z cyklu Resident Evil, ale co mamy począć, skoro gry z tej serii są tak dobre, że obecność w tego typu zestawieniu należy im się jak biedronkowe Świeżaki i Słodziaki „madce bombelka”? Resident Evil VII: Biohazard było dla fanów serii na całym świecie doświadczeniem orzeźwiającym – w głównej mierze za sprawą zmiany widoku z TPP na FPP oraz odmiennego sposób opowiedzenia historii, tym razem bardziej osobistej dla głównego bohatera, którą warto było przeżyć, nawet jeśli koncepcja gry nie wszystkim przypadła do gustu.

Dla wszelkiej maści malkontentów i innych narzekaczy, którzy swoją opinię na temat „siódemki” wyrażali do poduszki przed snem (publicznie rzucać kalumnii nie wypadało szanującym się graczom, bo produkcja ta była obiektywnie dobra), powstał... remake drugiej odsłony cyklu, która przez wielu po dziś dzień uznawana jest za najlepszą część serii Resident Evil.

Tytuł ten przygotowano nie tylko z myślą o fanach pierwowzoru z 1998 roku, ale i mając na uwadze młodszych graczy, którzy – w związku z archaiczną oprawą wizualną i podobnie wiekowym gameplayem hitu z pierwszego PlayStation – nie mieli okazji zwiedzić posterunku policji w Raccoon City. Remake RE2 to jedna z lepiej ocenianych produkcji 2019 roku (na pewno nie ominie jej nominacja na najlepszą grę roku) – nie tylko z powodu fantastycznej oprawy wizualnej (tej można również nadać wygląd imitujący grafikę sprzed 20 lat), ale i dostosowania gameplayu do dzisiejszych standardów. Dla fanów cyklu to pozycja absolutnie obowiązkowa!

  1. Więcej o grze Resident Evil 2

TWOIM ZDANIEM

Co jest najważniejsze w dobrym horrorze?

Atmosfera (muzyka, klimat miejscówki, poczucie zagrożenia)
86%
Fabuła
8,7%
Straszne jump scare'y
2,7%
Elementy gameplayowe (np. strzelanie czy rozwój postaci)
1,4%
Oprawa graficzna
1,3%
Zobacz inne ankiety
Blair Witch

Blair Witch

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

SOMA

SOMA

Outlast

Outlast

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Amnesia: Collection

Amnesia: Collection

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).