Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 14:17

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Darkwood

Ten survival horror indie, w którym poczynania bohatera obserwujemy z lotu ptaka, to dzieło warszawskiego studia Acid Wizard. To pierwsza i na razie jedyna gra tego zespołu, a mimo to można mówić o sukcesie. Tytuł ten ma ponad 90% pozytywnych ocen na Steamie i jest wymieniany w wielu zachodnich zestawieniach najlepszych horrorów ostatnich lat.

Widok z góry nie jest typowy dla horrorów, ale Darkwood potrafi przestraszyć. - Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie - dokument - 2019-09-04
Widok z góry nie jest typowy dla horrorów, ale Darkwood potrafi przestraszyć.

Rozgrywka opiera się na systemie dnia i nocy. Gdy jest jasno, gracz eksploruje preceduralnie generowany las. Znajduje tam przydatne przedmioty i spotyka przeróżne postacie (fani surrealizmu mają tu używanie, ponieważ większość bohaterów niezależnych to nie są zwykli ludzie). Nocą natomiast trzeba zamknąć się w swojej kryjówce i bronić przed zagrożeniami aż do świtu. Zabawy wystarcza przy tym na 20–30 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na skromnego „indyka”.

A jeśli wydaje się Wam, że akcja pokazana z takiej perspektywy nie może być specjalnie przerażająca, powinniście sięgnąć po Darkwooda i przekonać się, że mało wiecie o cyfrowym strachu.

LUDZIE ZNIKĄD

Bardzo często za udanymi projektami niezależnymi stoją ludzie, którzy zdobywali doświadczenie przy dużych i głośnych produkcjach. W przypadku Darkwooda mamy jednak do czynienia z ekipą prawdziwych nowicjuszy. A skoro bez doświadczenia udało im się stworzyć tak dobrą grę...

  1. Więcej o grze Darkwood

TWOIM ZDANIEM

Co jest najważniejsze w dobrym horrorze?

Atmosfera (muzyka, klimat miejscówki, poczucie zagrożenia)
86%
Fabuła
8,7%
Straszne jump scare'y
2,7%
Elementy gameplayowe (np. strzelanie czy rozwój postaci)
1,4%
Oprawa graficzna
1,3%
Zobacz inne ankiety
Blair Witch

Blair Witch

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

SOMA

SOMA

Outlast

Outlast

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Amnesia: Collection

Amnesia: Collection

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).