Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 czerwca 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

 

The Forgotten City – podróżowanie w czasie

Świat moda jest niewielki, ale opowiadana historia wynagradza to z nawiązką. - 2018-06-22
Świat moda jest niewielki, ale opowiadana historia wynagradza to z nawiązką.
The Forgotten City:
  1. rozbudowana, wielowątkowa fabuła z kilkoma zakończeniami;
  2. konsekwencje dokonywanych wyborów;
  3. podróżowanie w czasie.

Granie w The Forgotten City wywołuje we mnie dziwne uczucie – przecież to Skyrim, a ja biorę udział w rozbudowanych zadaniach, w których przemoc to najgorsze rozwiązanie, a sukces można osiągnąć poprzez rozmowę z postaciami i odpowiednie wyciąganie wniosków. To „nieco” inne podejście od standardowego biegania za znacznikiem misji i zabijania kolejnych wrogów. Właściwie w The Forgotten City możemy nikogo nie uśmiercić i z powodzeniem doprowadzić do zakończenia historii – chyba że po odkryciu mrocznej tajemnicy sumienie nie da nam spokoju i zmusi do rozprawienia się z winowajcą.

Co ciekawe, twórcy moda niedawno zapowiedzieli pełnoprawną grę o tym samym tytule. Czy będzie to zwykłe przeniesienie produkcji na inny silnik? Na szczęście nie, bo projekt ten ma otrzymać zupełnie nowe realia, wątki fabularne czy postacie.

Główną część rozgrywki stanowią dialogi z mieszkańcami starożytnego miasta – postaci jest niewiele, ale za to każda posiada unikatowy charakter i przeszłość, którą odkrywamy wraz z rozwojem fabuły. Dodatkową mechaniką jest podróżowanie w czasie – jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem, możemy szybko wrócić do stanu pierwotnego. Pozwala to sprawdzać różne warianty i stopniowo odkrywać, kto jest z nami nie do końca szczery. Nie oznacza to jednak, że cofanie się w czasie należy traktować jak wczytywanie gry – bezmyślne korzystanie z tej opcji prowadzi do zatrzymania historii.

W małym mieście udało się zawrzeć kilka interesujących i szczegółowo wykonanych lokacji. - 2018-06-22
W małym mieście udało się zawrzeć kilka interesujących i szczegółowo wykonanych lokacji.

Rozbudowana, wielowątkowa fabuła to nie puste hasło – na zakończenie wpływają decyzje podejmowane w zapomnianym mieście, ale również wybory dokonane w Skyrimie. Poza tym, jeśli szybko połapiemy się we wszechobecnej tajemnicy lub już raz przeszliśmy grę, ponowne dotarcie do finału jest możliwe nawet w kilkanaście minut.

Jak rozpocząć zabawę z modyfikacją? Jeśli nasza postać ma minimum piąty poziom, to po wejściu do jednego z większych miast powinniśmy otrzymać wiadomość od kuriera.

Instrukcja instalacji

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Modyfikację najłatwiej zainstalować za pośrednictwem Nexus Mod Managera.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie
Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie

Starsze gry wciąż potrafią bawić, choć niestety ich oprawa wizualna może odstraszyć. Dzięki naszej kuracji odmładzającej spotkania z nimi staną się znacznie przyjemniejsze!

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi
Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.