Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 czerwca 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

Moonpath to Elsweyr – pomaganie biednym kotkom

Eksploracja Elsweyr to ciągła przeprawa między drzewami. - 2018-06-22
Eksploracja Elsweyr to ciągła przeprawa między drzewami.
Moonpath to Elsweyr:
  1. ojczyzna Khajiitów;
  2. egzotyczne dżungle i gorące pustynie;
  3. własny koci domek.

Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi Khajiitów? Od razu się przyznam, że na pewno ja, ale większość fanów The Elder Scrolls żywi do kociej rasy sympatię. W Skyrimie dali się poznać jako koczowniczy lud, oferujący różnorakie (często nielegalne) towary. Jak to mawiają: „Khajiit ma towar, jeśli ty masz pieniądze”. Jednak humanoidalne koty mają również swoją ojczyznę, a modyfikacja Moonpath to Elsweyr pozwala ją odwiedzić. I przy okazji zabić trochę Thalmorczyków, gdyby tych z mroźnej krainy było komuś za mało.

Na szczęście z tą olbrzymią bestią nie musimy walczyć... - 2018-06-22
Na szczęście z tą olbrzymią bestią nie musimy walczyć...

Zabawa z modem rozpoczyna się bardzo klimatycznie – w karczmie spotykamy Khajiitów, którzy właśnie wyruszają do Elsweyr. Wsiadamy więc na wóz zapełnionymi dobrami (lepiej nie sprawdzać jakimi) i zmierzamy prosto do nieprzyjaznej krainy, w której nie brakuje tropikalnej dżungli i niebezpiecznych pustyń. Już sama podróż oferuje wiele wrażeń – najpierw zasadzka ze strony bandytów, a chwilę później zablokowana droga, tuż przy gnieździe wielkich pająków.

...ale ten osobnik już nie jest tak łaskawy. - 2018-06-22
...ale ten osobnik już nie jest tak łaskawy.

Na miejscu dowiadujemy się, że tutejsi Khajiici są gnębieni przez członków Thalmoru – a kimże byłby sławny Dovahkiin, gdyby nie pomógł biednym kotkom? Tym samym rozpoczynamy podróż w głąb Elsweyr. Jak wspomniałem – jest to zróżnicowana kraina, więc na początku przemierzamy gęstą dżunglę, następnie oczyszczamy obozowisko Thalmoru, by po jakimś czasie trafić na gorące pustynie. Wiąże się to też z mnogością nowych potworów – twórcy przygotowali kreatury pasujące do danego klimatu. Niestety, Moonpath to Elsweyr okazuje się dość korytarzowe, a cały świat został podzielony na coś w rodzaju dzielnic – nie jest to uciążliwe, ale też nie liczcie na odkrywanie tajemnic skrytych za horyzontem.

Warto wspomnieć, że modyfikacja powstała niedługo po premierze gry i jest jedną z pierwszych tego typu produkcji. Może to tłumaczyć kilka niedociągnięć, ale pomimo wszystkich błędów Moonpath to Elsweyr to solidna dawka zabawy. Oferuje dobrze wykonane lokacje, kilkanaście nowych misji, a przede wszystkim – możliwość bliższego poznania życia Khajiitów.

Jak rozpocząć zabawę z modyfikacją? Trzeba wybrać się do karczmy w Falkret – tam odnajdziemy wyruszających do Elsweyr Khajiitów.

Instrukcja instalacji

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Modyfikację należy zainstalować za pośrednictwem Nexus Mod Managera.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie
Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie

Starsze gry wciąż potrafią bawić, choć niestety ich oprawa wizualna może odstraszyć. Dzięki naszej kuracji odmładzającej spotkania z nimi staną się znacznie przyjemniejsze!

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi
Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.