Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 czerwca 2018, 11:30

autor: Marcin Strzyżewski

Gracz od czasów pierwszego Prince of Persia. Niemal zawalił szkołę przez Settlersy II.

The Elder Scrolls VI:... Akavir? Analizujemy dokąd zabierze nas TES 6

Akavir, Tamriel, a może zupełnie nowy świat? Analizujemy, jaką krainę możemy zwiedzić w kolejnej odsłonie The Elder Scrolls. Skyrima 2 raczej nie będzie, ale TES 6 i tak będzie fajne.

Tak! Na targach Bethesda pokazała pierwszy zwiastun The Elder Scrolls VI. Krótki przelot nad nieznaną krainą i wielkie logo okazały się jednym z najbardziej sensacyjnych wydarzeń imprezy, co pokazuje skalę naszych oczekiwań wobec tego cyklu. Amerykańska firma nie zdradziła jednak jeszcze absolutnie żadnych konkretów, włącznie z podtytułem, więc możemy jedynie zgadywać, dokąd zabierze nas najnowsza część gry i co w niej zobaczymy.

36 sekund filmiku w niecałą dobę obejrzały blisko trzy miliony internautów i to jedynie na oficjalnym kanale na YouTubie. Możemy iść o zakład, że każdy z nich zadawał sobie jedno i to samo pytanie. Jaką część rozległego uniwersum widzimy? Poszukajmy zatem na nie odpowiedzi, choć liczba dostępnych poszlak jest znikoma.

KIEDY PREMIERA?

Jeszcze w 2016 roku (po około siedmiu miesiącach od premiery Fallouta 4) Bethesda Game Studios informowało, że w kolejce przed The Elder Scrolls VI czekają dwie inne duże gry. Możemy się domyślać, iż jedna z nich to zapowiedziany równocześnie z TESVI Starfield, a druga? Sporo wskazuje na to, że to Fallout 76, ale równie dobrze firma może nie traktować tego projektu jako „dużej gry”. Według przecieku z zeszłego roku chodziło raczej o cyfrową wersję Gry o tron, ale póki co tej plotki nie potwierdziły żadne oficjalne źródła.

Niemniej, nawet biorąc pod uwagę „plan minimum”, w tej chwili Bethesda Game Studios ma na głowie dwa tytuły – Starfielda i Fallouta 76. Możemy więc zgadywać, że nad The Elder Scrolls VI pracuje jedynie niewielki zespół, a produkcja ta wciąż tkwi głęboko w fazie koncepcyjnej. Miejsce i czas akcji prawdopodobnie zostały już wybrane, ale na rozmowy o aspektach technicznych czy dacie premiery z pewnością jest zbyt wcześnie.

ZWOJE NOWEJ GENERACJI

Natężenie plotek o nowych konsolach nie pozostawia wątpliwości – czas ósmej generacji powoli dobiega końca. Możemy się kłócić, czy PS5 i Xbox Two (?) zadebiutują za rok, dwa, czy trzy. Wydaje się jednak niemal pewne, że TESVI powstaje albo wyłącznie na nowe platformy, albo chociaż również z myślą o nowym sprzęcie.

Co zobaczyliśmy na trailerze?

Zacznijmy od podstaw. Co zobaczyliśmy w krótkim filmiku? Nie było tego wiele, więc można wymienić te elementy w punktach:

  1. półpustynny, skalisty teren porośnięty skąpo niską roślinnością;
  2. postrzępione, skaliste szczyty;
  3. morze;
  4. ruinę twierdzy na wzgórzu;
  5. zagłębienie terenu, które może, ale wcale nie musi być kraterem;
  6. coś, co może być miastem portowym z widoczną białą wieżą;
  7. deltę rzeki w pobliżu „miasta”.

To wszystko. Okolica wygląda dziko. Nie widać osad, dymów z kominów, traktów, pól czy stad bydła. Wspomniane wyżej ruiny i domniemane miasto to jedyne ślady cywilizacji. Teraz zastanówmy się, do czego mogą pasować te elementy, a do czego nie.

Wróżenie z trailerów jest bardziej trafne niż tarot i horoskop celtycki, ale wciąż obarczone marginesem błędu. Prosimy, potraktujcie nasz tekst jako fanowskie dywagacje i czujcie się zaproszeni do dyskusji.

TWOIM ZDANIEM

Gdzie rozgrywać się będzie akcja The Elder Scrolls VI?

High Rock
35,4%
Akavir
25,8%
Hammerfell
19%
Żadne z wymienionych
6,6%
Skyrim
2,7%
Elsweyr
2,2%
Wyspy Summerset
2%
Valenwood
1,8%
Morrowind
1,5%
Cyrodiil
1,5%
Black Marsh
1,4%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Bethesda, ogarnij to, a The Elder Scrolls 6 się uda. Nasze pomysły
Bethesda, ogarnij to, a The Elder Scrolls 6 się uda. Nasze pomysły

Spełnić życzenia fanów, zamknąć usta sceptykom, przeskoczyć Skyrima i rzucić świat na kolana, a przy tym wszystkim może jeszcze zarobić – tworzenie TES 6 stawia przed Bethesdą diablo trudne wyzwanie. Rozbijamy je na czynniki pierwsze.

Skyrim wczoraj, dziś i jutro – gawęda o najsłynniejszej części świata The Elder Scrolls
Skyrim wczoraj, dziś i jutro – gawęda o najsłynniejszej części świata The Elder Scrolls

Wraz z dodatkiem Greymoor do The Elder Scrolls Online kultowa seria RPG wraca do Skyrim – zatem i my tam wracamy. Dajemy się nieść nostalgii, snując swobodną opowieść o najsłynniejszej krainie w całym Tamriel.

6 miejsc w Tamriel, które warto odwiedzić, czekając na TES 6
6 miejsc w Tamriel, które warto odwiedzić, czekając na TES 6

Lata mijają, nowego The Elder Scrolls ani widu, ani słychu – a Tamriel to wciąż jeden z najbardziej fascynujących światów, jakie zrodziły się w grach wideo. Dziś wracamy do tej krainy i wskazujemy miejsca, które najlepiej obrazują jej niezwykłość.