Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 października 2020, 14:34

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze

Nie każda klasyka interaktywnej rozrywki trafia na sklepowe półki w idealnym stanie technologicznym. Czasami to właśnie produkcje najmniej dopracowane zdobywają serca graczy swoją historią i klimatem, potrafiącym odwrócić uwagę od wszechobecnych błędów.

Playerunknown’s Battlegrounds

Nagła eksplozja popularności gatunku battle royale to największy branżowy fenomen od wynalezienia gier MOBA. Playerunknown’s Battlegrounds było w pierwszym szeregu tej rewolucji i stało się hitem na długo przed tym, zanim zostało tak naprawdę ukończone. A raczej „powinno zostać ukończone”, bo choć od premiery finalnej wersji w grudniu ubiegłego roku minęło już kilka miesięcy, dzieło Brendana Greene’a i spółki nadal robi wrażenie bardzo nieociosanego. I gracze zaczynają tracić już do niego cierpliwość.

Jeśli rzucicie okiem na ostatnie recenzje na Steamie, szybko zauważycie, że jednym z powtarzających się wątków są rozmaite błędy, których nie naprawiła żadna z szeregu łatek. Optymalizacja wciąż leży i kwiczy, choć wydawałoby się, że powinna być priorytetem. PUBG potrafi też wyłączyć się bez powodu i wyrzucić nas poza krawędź mapy, a ostatnio ma również gigantyczny problem z oszustami, psującymi zabawę innym graczom. Niestety, na razie nie wygląda na to, by deweloperzy śpieszyli się, aby coś z tym zrobić.

Cheaterzy, problemy z matchmakingiem, wszechobecne błędy – PUBG może i jest rzadko spotykanym fenomenem, ale ostatnimi czasy mocno irytuje graczy. - Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze - dokument - 2020-10-16
Cheaterzy, problemy z matchmakingiem, wszechobecne błędy – PUBG może i jest rzadko spotykanym fenomenem, ale ostatnimi czasy mocno irytuje graczy.

To jednak nadal produkcja, która będąc jeszcze we wczesnym dostępie, wygenerowała zyski, jakich pozazdrość jej może niejeden wysokobudżetowy hit, i zebrała wokół siebie gigantyczną bazę fanów. Miliony osób co wieczór spędzały w grze godziny, choć długi czas dostępna była tylko jedna mapa. Wprawdzie w ostatnich miesiącach to Fortnite przejął tron battle royale, ale Playerunknown’s Battlegrounds to wciąż projekt, który zapoczątkował cały ten fenomen. I chociażby z tego powodu warto byłoby, by jego twórcy wzięli się za poważne łatanie swego dzieła.

  1. Więcej o grze Playerunknown’s Battlegrounds
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Gothic

Gothic

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Mount & Blade

Mount & Blade

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Krytykowane, ale lubiane – gry, które gracze cenią, mimo że zebrały sporo krytyki
Krytykowane, ale lubiane – gry, które gracze cenią, mimo że zebrały sporo krytyki

Już po raz trzeci przedstawiamy gry, które krytycy i gracze oceniają zupełnie inaczej – liście takich tytułów nie ma końca. Tym razem badamy, gdzie tkwi kość niezgody m.in. w przypadku Car Mechanic Simulatora, The Settlers III i Age of Empires II HD.

Zrobione za granicą, ukochane nad Wisłą. Kultowe gry Polaków
Zrobione za granicą, ukochane nad Wisłą. Kultowe gry Polaków

Są takie gry, które – choć powstały za granicą – największym kultem otaczane są w Polsce. Wybraliśmy najciekawsze z nich i spróbowaliśmy poszukać przyczyn tej niesamowitej popularności na Wisłą.

Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy
Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy

Znacie to uczucie, gdy Wasza ulubiona gra jest mieszana z błotem przez recenzentów? My też, dlatego zrobiliśmy zestawienie pozycji, które dostały od krytyków niezbyt wysokie oceny, a mimo to dziś cieszą się wielkim uznaniem.