Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Nowy Crash Bandicoot

Po takim comebacku Crash musi doczekać się kolejnych części. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Po takim comebacku Crash musi doczekać się kolejnych części.

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: umiarkowana

Po sukcesach gier Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Crash Team Racing Nitro-Fueled bardzo dziwne byłoby, gdyby Activision nie poszło za ciosem i nie przygotowało kolejnych przygód Crasha. W kolejce na odświeżenie czeka imprezowy spin-off Crash Bash. Jest też cała grupa słabo przyjętych części serii wydanych na PlayStation 2. Mimo to znacznie ciekawszą opcją od serwowania kolejnych remake’ów byłaby zupełnie nowa odsłona kultowej serii platformówek.

Crash Bandicoot nowej generacji nie tyle nie musiałby wprowadzać drastycznych zmian do platformówkowej formuły zabawy, co wręcz nie powinien tego robić. To rezygnacja z korytarzowości była jednym z powodów upadku serii.

By zachwycić graczy, wystarczyłoby dać sprawdzonym rozwiązaniom nową oprawę, stworzyć pomysłowe poziomy, ewentualnie dołożyć protagoniście nowe ruchy czy wprowadzić kolejne minigry. Reszta spokojnie mogłaby pozostać po staremu i skupiać się przede wszystkim na korytarzowych poziomach pełnych przeciwników, przepaści, pułapek oraz sekretów.

Chcielibyśmy także gry: Metal Gear Remake

Kontynuowanie serii Metal Gear bez Kojimy nie ma sensu, co dobitnie pokazał eksperyment pod tytułem Metal Gear Survive. Co innego jednak remake stareńkiego Metal Gear, stworzony na współczesnym silniku graficznym z mechaniką zabawy opartą na The Phantom Pain. Produkcja ta mogłaby nie tylko opowiedzieć na nowo klasyczną fabułę, będącą pomostem między MGS5 a MGS1, ale również uzupełnić kilka nieścisłości i luk, jakie pozostawiło po sobie szokujące zakończenie ostatniej głównej odsłony cyklu. Z tym chyba Konami powinno sobie poradzić.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?