Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Spider-Man 2

Marvel nie gęś, swoje fajne gry superbohaterskie (w końcu) też ma. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Marvel nie gęś, swoje fajne gry superbohaterskie (w końcu) też ma.

Szansa na pojawienie się na PS5: wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: mikroskopijna

Choć w kinach bohaterowie Marvela systematycznie dają łupnia swoim konkurentom z DC Comics, w grach sytuacja przez lata prezentowała się zgoła odwrotnie. Wśród tytułów akcji wymiatało Batman Arkham Rocksteady, a na bijatykowym poletku rozbijała się ekipa z netherrealmowego Injustice. Fani Marvela w tym czasie musieli natomiast zadowalać się poprawnymi grami o Spider-Manie od Activision i wspomnieniami o czasach świetności bijatyki Marvel vs. Capcom.

Szale się wyrównały, gdy Sony postanowiło zrobić ze Spider-Mana jeden ze swoich tytułów ekskluzywnych. Nie szczędząc na ten cel budżetu i wybierając do tego zadania utalentowaną ekipę studia Insomniac Games (twórców serii Ratchet & Clank oraz pierwszych odsłon Spyro the Dragon), udało się stworzyć jedną z najlepszych superbohaterskich gier ostatnich lat, z powodzeniem wytrzymującą porównania z Batmanem: Arkham Knight Rocksteady.

Za sukcesem Spider-Mana stało głównie fenomenalnie zrealizowane huśtanie się protagonisty na pajęczynach – podróże po Nowym Jorku były czystą przyjemnością. Najważniejsze, czego byśmy chcieli od sequela, to to, aby ten element wypadł przynajmniej równie dobrze. Fajnie byłoby także dostać ciekawsze misje poboczne – te z pierwowzoru robiło się przyjemnie dzięki dobremu sterowaniu, ale jako takie mogłyby być bardziej zróżnicowane i lepiej fabularyzowane. Właśnie, fabuła – po tym, co sugerowano w „jedynce”, uczynienie Milesa Moralesa drugim pełnoprawnym bohaterem z unikatowym zestawem zdolności to mus!

Chcielibyśmy także gry: Splinter Cell

Fani od lat domagają się chwalebnego powrotu Sama Fishera. A Ubisoft pogrywa sobie z nami, a to dając słynnemu bohaterowi wystąpić na chwilę w specjalnej misji w Ghost Recon, a to na przemian potwierdzając pogłoski o kolejnym projekcie w tym uniwersum i zaprzeczając im. Od debiutu Blacklist minęło już sześć długich lat, o nowym Metal Gearze także nic nie słychać, a ileż można grać w samego Hitmana – to zdecydowanie najwyższy czas, by charakterystyczne trzy zielone kropki raz jeszcze zaświeciły się na noktowizorze tajnego agenta i rozruszały skostniałą niszę wysokobudżetowych skradanek.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.