Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Spider-Man 2

Marvel nie gęś, swoje fajne gry superbohaterskie (w końcu) też ma. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Marvel nie gęś, swoje fajne gry superbohaterskie (w końcu) też ma.

Szansa na pojawienie się na PS5: wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: mikroskopijna

Choć w kinach bohaterowie Marvela systematycznie dają łupnia swoim konkurentom z DC Comics, w grach sytuacja przez lata prezentowała się zgoła odwrotnie. Wśród tytułów akcji wymiatało Batman Arkham Rocksteady, a na bijatykowym poletku rozbijała się ekipa z netherrealmowego Injustice. Fani Marvela w tym czasie musieli natomiast zadowalać się poprawnymi grami o Spider-Manie od Activision i wspomnieniami o czasach świetności bijatyki Marvel vs. Capcom.

Szale się wyrównały, gdy Sony postanowiło zrobić ze Spider-Mana jeden ze swoich tytułów ekskluzywnych. Nie szczędząc na ten cel budżetu i wybierając do tego zadania utalentowaną ekipę studia Insomniac Games (twórców serii Ratchet & Clank oraz pierwszych odsłon Spyro the Dragon), udało się stworzyć jedną z najlepszych superbohaterskich gier ostatnich lat, z powodzeniem wytrzymującą porównania z Batmanem: Arkham Knight Rocksteady.

Za sukcesem Spider-Mana stało głównie fenomenalnie zrealizowane huśtanie się protagonisty na pajęczynach – podróże po Nowym Jorku były czystą przyjemnością. Najważniejsze, czego byśmy chcieli od sequela, to to, aby ten element wypadł przynajmniej równie dobrze. Fajnie byłoby także dostać ciekawsze misje poboczne – te z pierwowzoru robiło się przyjemnie dzięki dobremu sterowaniu, ale jako takie mogłyby być bardziej zróżnicowane i lepiej fabularyzowane. Właśnie, fabuła – po tym, co sugerowano w „jedynce”, uczynienie Milesa Moralesa drugim pełnoprawnym bohaterem z unikatowym zestawem zdolności to mus!

Chcielibyśmy także gry: Splinter Cell

Fani od lat domagają się chwalebnego powrotu Sama Fishera. A Ubisoft pogrywa sobie z nami, a to dając słynnemu bohaterowi wystąpić na chwilę w specjalnej misji w Ghost Recon, a to na przemian potwierdzając pogłoski o kolejnym projekcie w tym uniwersum i zaprzeczając im. Od debiutu Blacklist minęło już siedem długich lat, o nowym Metal Gearze także nic nie słychać, a ileż można grać w samego Hitmana – to zdecydowanie najwyższy czas, by charakterystyczne trzy zielone kropki raz jeszcze zaświeciły się na noktowizorze tajnego agenta i rozruszały skostniałą niszę wysokobudżetowych skradanek.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,1%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?