Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

God of War 5

Choć opowieść z God of War porywała, pozostawiła nas z wrażeniem, jakby była zaledwie początkiem czegoś znacznie większego. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Choć opowieść z God of War porywała, pozostawiła nas z wrażeniem, jakby była zaledwie początkiem czegoś znacznie większego.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Lista wybranych ofiar Kratosa:
  1. Ares
  2. Atena
  3. Posejdon
  4. Hades
  5. Helios
  6. Hermes
  7. Hera
  8. Hefajstos
  9. Zeus

Teraz już rozumiecie, dlaczego twórcy zdecydowali się przenieść akcję do świata mitologii nordyckiej. W Grecji nasz bohater nie miałby już kogo zabijać.

God of War z 2018 roku rozbiło bank. Dzieło Sony Santa Monica nie tylko z powodzeniem odświeżyło mocno skostniałą serię, ale przyciągnęło do niej również rzesze graczy wcześniej niespecjalnie zainteresowanych opowieścią o wściekłym spartiacie. Twórcom udało się połączyć charakterystyczne cechy poprzednich odsłon sagi – krwawą, satysfakcjonującą walkę i świetną oprawę wizualną – z dojrzalszą fabułą, zmianą klimatu opowieści oraz całkiem nieźle wpisującymi się w zabawę elementami rodem z RPG.

Cory Barlog, reżyser gry, już zapowiedział, że to na pewno nie koniec opowieści, a pomysłów ma dość, by obdarować nimi pięć kontynuacji. Jest na co czekać, biorąc pod uwagę fakt, że najnowszy God of War dopiero wprowadził nas w świat mitologii nordyckiej – najsmaczniejsze kąski, pokroju walk z Thorem, Odynem, Helą czy Tyrem, zostawiając na później. Choć nie można powiedzieć, że opowieść przedstawiona w tegorocznym hicie jest niekompletna, zdaje się być ona przede wszystkim wstępem do czegoś znacznie większego.

I właśnie większej skali najbardziej chcielibyśmy w ewentualnym God of War 5 na PlayStation 5. Spotkań z najpotężniejszymi bogami. Wielkich bitew z olbrzymami czy potęgami pokroju Surtura. Wizyt w Asgardzie i Valhalli. Po dopiero co wprowadzonych rewolucjach kolejnych póki co nie potrzeba – wystarczy trzymanie się starej zasady robienia sequeli – serwowania więcej tego samego, tyle że w jeszcze ładniejszej oprawie i z większym przytupem.

Chcielibyśmy także gry: Legacy of Kain 6

Minęło już kilkanaście lat od ostatniego spotkania ze światem Kaina i Raziela (nie liczymy tu sieciowej gry Nosgoth, która nigdy nie wyszła poza etap bety). Jedna z najsłynniejszych wirtualnych sag związanych z wampirami wprawdzie przespała największy boom na krwiopijców, ale jej fani nadal marzą o powrocie do gotyckiego uniwersum fantasy. Crystal Dynamics, studio odpowiedzialne za opowieść o Kainie, oddało niedawno pieczę nad serią Tomb Raider firmie Nixxes Software i pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Marvela, ale może potem znajdzie czas, by zasilić świeżą krwią podupadłego wampira?

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?