Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

God of War 5

Choć opowieść z tegorocznego God of War porywała, pozostawiła nas z wrażeniem, jakby była zaledwie początkiem czegoś znacznie większego. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Choć opowieść z tegorocznego God of War porywała, pozostawiła nas z wrażeniem, jakby była zaledwie początkiem czegoś znacznie większego.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Lista wybranych ofiar Kratosa:
  1. Ares
  2. Atena
  3. Posejdon
  4. Hades
  5. Helios
  6. Hermes
  7. Hera
  8. Hefajstos
  9. Zeus

Teraz już rozumiecie, dlaczego twórcy zdecydowali się przenieść akcję do świata mitologii nordyckiej. W Grecji nasz bohater nie miałby już kogo zabijać.

Zeszłoroczne God of War rozbiło bank. Dzieło Sony Santa Monica nie tylko z powodzeniem odświeżyło mocno skostniałą serię, ale przyciągnęło do niej również rzesze graczy wcześniej niespecjalnie zainteresowanych opowieścią o wściekłym spartiacie. Twórcom udało się połączyć charakterystyczne cechy poprzednich odsłon sagi – krwawą, satysfakcjonującą walkę i świetną oprawę wizualną – z dojrzalszą fabułą, zmianą klimatu opowieści oraz całkiem nieźle wpisującymi się w zabawę elementami rodem z RPG.

Cory Barlog, reżyser gry, już zapowiedział, że to na pewno nie koniec opowieści, a pomysłów ma dość, by obdarować nimi pięć kontynuacji. Jest na co czekać, biorąc pod uwagę fakt, że God of War z 2018 roku dopiero wprowadził nas w świat mitologii nordyckiej – najsmaczniejsze kąski, pokroju walk z Thorem, Odynem, Helą czy Tyrem, zostawiając na później. Choć nie można powiedzieć, że opowieść przedstawiona w tegorocznym hicie jest niekompletna, zdaje się być ona przede wszystkim wstępem do czegoś znacznie większego.

I właśnie większej skali najbardziej chcielibyśmy w ewentualnym God of War 5 na PlayStation 5. Spotkań z najpotężniejszymi bogami. Wielkich bitew z olbrzymami czy potęgami pokroju Surtura. Wizyt w Asgardzie i Valhalli. Po dopiero co wprowadzonych rewolucjach kolejnych póki co nie potrzeba – wystarczy trzymanie się starej zasady robienia sequeli – serwowania więcej tego samego, tyle że w jeszcze ładniejszej oprawie i z większym przytupem.

Chcielibyśmy także gry: Legacy of Kain 6

Minęło już kilkanaście lat od ostatniego spotkania ze światem Kaina i Raziela (nie liczymy tu sieciowej gry Nosgoth, która nigdy nie wyszła poza etap bety). Jedna z najsłynniejszych wirtualnych sag związanych z wampirami wprawdzie przespała największy boom na krwiopijców, ale jej fani nadal marzą o powrocie do gotyckiego uniwersum fantasy. Crystal Dynamics, studio odpowiedzialne za opowieść o Kainie, oddało niedawno pieczę nad serią Tomb Raider firmie Nixxes Software i pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Marvela, ale może potem znajdzie czas, by zasilić świeżą krwią podupadłego wampira?

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.