Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Wiedźmin 4

Geralt daje wielkiego okejosa pomysłowi, żeby zostawić go już w spokoju i kazać komuś innemu taplać się we flakach utopców. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Geralt daje wielkiego okejosa pomysłowi, żeby zostawić go już w spokoju i kazać komuś innemu taplać się we flakach utopców.

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: wysoka

CD Projekt RED od lat intensywnie dłubie przy Cyberpunku 2077, w międzyczasie rozwijając ze średnim powodzeniem finansowym pomniejsze projekty pokroju GOG-a, Gwinta czy Thronebreakera. Po Cyberpunku przyjdzie jednak czas na kolejne duże przedsięwzięcie. Polska firma niejednokrotnie potwierdzała, że nie pożegnała się z wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum na dobre, więc istnieje spora szansa, iż będzie nim właśnie czwarty Wiedźmin.

Historia opowiedziana w trzech poprzednich grach (i dodatkach do „trójki) została definitywnie zamknięta i ewentualnego Wiedźmina 4 rozpoczynałby jakiś zupełnie nowy wątek – prawdopodobnie nie gralibyśmy w nim nawet Geraltem. A jeśli nie Geraltem, to zapewne Ciri lub wykreowanym od zera bohaterem – obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników.

Osobiście na pewno życzyłbym sobie, żeby czwarta odsłona cyklu była bardziej dopracowana technicznie od poprzedniejWiedźmin 3 nawet rok po premierze straszył na konsoli PS4 dość dużymi błędami, części z nich nie poprawiono zresztą do dzisiaj. Miło byłoby również, gdyby odpuszczono sobie zapełnianie świata nieciekawymi znacznikami rodem z generatora (zbieranie zatopionych skarbów z wysp Skellige śni mi się do dziś po nocach...). Poza tym wystarczy trzymać się wypracowanej formuły, byśmy znów dostali hit, o którym pamiętać będzie się latami.

Chcielibyśmy także gry: Okami 2

Niezwykła odpowiedź Capcomu na cykl The Legend of Zelda zachwyciła graczy... a raczej tę garstkę, która postanowiła dać jej szansę. Mimo kolejnych reedycji na nowe konsole i statusu pozycji kultowej Okami nie potrafi przekonać do siebie wystarczającej liczby osób, by doczekać się kontynuacji większej od handheldowego Okamiden sprzed lat. A szkoda, gdyż rysunkowy świat Japonii, w którym jako obdarzony boskimi mocami wilk toczymy walkę ze złem, jest grą na wskroś wyjątkową i fenomenalną nawet dzisiaj.

Michał Czarny Wilk Grygorcewicz

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,2%
Tak
37,7%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War

God of War

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki
Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.