Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Days Gone 2

Jedna z milszych niespodzianek ostatnich miesięcy – większość obstawiała średniaka, a wyszła bardzo solidna gra. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Jedna z milszych niespodzianek ostatnich miesięcy – większość obstawiała średniaka, a wyszła bardzo solidna gra.

Szansa na pojawienie się na PS5: wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo niska

Days Gone było jedną z najmniej ciekawie zapowiadających się gier na wyłączność PlayStation 4. Szablonowa pozycja akcji w otwartym świecie z wyeksploatowaną do imentu tematyką apokalipsy zombie – taki opis nie porwał naszych serc. Tymczasem produkcja ta pozytywnie wszystkich zaskoczyła – wprawdzie nie zawierała nowatorskich rozwiązań i trapiły ją problemy techniczne, ale oferowała solidne mechanizmy zabawy, nieźle zrealizowany świat i przede wszystkim zaskakująco angażującą fabułę z dobrze nakreślonymi postaciami.

W dniu premiery zainteresowanie grą było stosunkowo niewielkie, ale gdy po świecie rozeszła się wieść, że „hej, to jest dobre”, coraz więcej graczy zaczęło spoglądać z ciekawością na Days Gone. I przekonywać się, że „hej, to faktycznie jest dobre”. Stąd spore szanse, iż doczekamy się kontynuacji tego projektu i raz jeszcze siądziemy na swój wierny motor, by zwiedzać postapokaliptyczny świat.

Po Days Gone 2 oczekiwalibyśmy kontynuacji podejścia z „jedynki” – niech to wciąż będzie produkcja z otwartym światem, ale napędzana przede wszystkim przez fabułę, a nie ganianie za bezsensownymi znajdźkami. Większa moc PS5 mogłaby natomiast zostać wykorzystana do zadbania o to, by tym razem gra działała bez przycinek i dość często występujących błędów technicznych.

Chcielibyśmy także gry: Tekken 8

Narzekałem na premierową wersję Tekkena 7, że tryb fabularny to dramat, że dobór postaci nie ten, że brakuje dodatkowych modułów, które były w tej serii „od zawsze”. Nie przeszkodziło to jednak grze sprzedać się bardzo dobrze i zachęcić Namco do jej wieloletniego rozwijania (dzięki czemu przynajmniej kwestia doboru postaci została naprawiona przez DLC). Nowej konsoli przydałaby się zatem nowa odsłona jednej z najlepszych bijatyk świata – najchętniej już na starcie pozbawiona bolączek poprzedniej części.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.