Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Days Gone 2

Jedna z milszych niespodzianek ostatnich lat – większość obstawiała średniaka, a wyszła bardzo solidna gra. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Jedna z milszych niespodzianek ostatnich lat – większość obstawiała średniaka, a wyszła bardzo solidna gra.

Szansa na pojawienie się na PS5: wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo niska

Days Gone było jedną z najmniej ciekawie zapowiadających się gier na wyłączność PlayStation 4. Szablonowa pozycja akcji w otwartym świecie z wyeksploatowaną do imentu tematyką apokalipsy zombie – taki opis nie porwał naszych serc. Tymczasem produkcja ta pozytywnie wszystkich zaskoczyła – wprawdzie nie zawierała nowatorskich rozwiązań i trapiły ją problemy techniczne, ale oferowała solidne mechanizmy zabawy, nieźle zrealizowany świat i przede wszystkim zaskakująco angażującą fabułę z dobrze nakreślonymi postaciami.

W dniu premiery zainteresowanie grą było stosunkowo niewielkie, ale gdy po świecie rozeszła się wieść, że „hej, to jest dobre”, coraz więcej graczy zaczęło spoglądać z ciekawością na Days Gone. I przekonywać się, że „hej, to faktycznie jest dobre”. Stąd spore szanse, iż doczekamy się kontynuacji tego projektu i raz jeszcze siądziemy na swój wierny motor, by zwiedzać postapokaliptyczny świat.

Po Days Gone 2 oczekiwalibyśmy kontynuacji podejścia z „jedynki” – niech to wciąż będzie produkcja z otwartym światem, ale napędzana przede wszystkim przez fabułę, a nie ganianie za bezsensownymi znajdźkami. Większa moc PS5 mogłaby natomiast zostać wykorzystana do zadbania o to, by tym razem gra działała bez przycinek i dość często występujących błędów technicznych.

Chcielibyśmy także gry: Tekken 8

Narzekałem na premierową wersję Tekkena 7, że tryb fabularny to dramat, że dobór postaci nie ten, że brakuje dodatkowych modułów, które były w tej serii „od zawsze”. Nie przeszkodziło to jednak grze sprzedać się bardzo dobrze i zachęcić Namco do jej wieloletniego rozwijania (dzięki czemu przynajmniej kwestia doboru postaci została naprawiona przez DLC). Nowej konsoli przydałaby się zatem nowa odsłona jednej z najlepszych bijatyk świata – najchętniej już na starcie pozbawiona bolączek poprzedniej części.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?