Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Alan Wake 2

Na odpowiedź na pytanie „Co się stało z tym panem?” czekamy już prawie dekadę. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Na odpowiedź na pytanie „Co się stało z tym panem?” czekamy już prawie dekadę.

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: umiarkowana

Od czasów Maxa Payne’a 2 z 2003 roku studio Remedy nie zrobiło żadnego sequela – każdy kolejny projekt tego zespołu to zupełnie nowa marka. W wydanym niedawno Control deweloperzy udowodnili jednak, że nie zapominają o swoich poprzednich dokonaniach. Tytuł ten nie tylko pełen jest odniesień do przygód pisarza, ale ma także doczekać się DLC bezpośrednio do nich nawiązujących. To zaś daje nadzieję, że być może Remedy Entertainment w końcu zerwie ze swoją tradycją i stworzy kontynuację tej udanej gry akcji z 2010 roku.

Oryginalny Alan Wake był przesyconym klimatem powieści Stephena Kinga i serialu Miasteczko Twin Peaks tytułem akcji, w którym zwiedzaliśmy opanowane przez tajemnicze moce senne miasteczko Bright Falls. Naszą główną bronią w walce z niebezpieczeństwem było... światło – za pomocą podręcznej latarki potrafiliśmy odpędzać zagrażające nam maszkary.

Gra zachwycała klimatem i intrygowała fabułą, ale już mechanika zabawy potrafiła zniechęcić powtarzalnością – ten aspekt zdecydowanie można by poprawić w kontynuacji. Control to jedna z bardziej soczystych strzelanek TPP ostatnich lat, zespół ma więc z czego czerpać – wystarczy jakoś przeszczepić wypracowane rozwiązania na inny grunt. Przede wszystkim jednak chcemy ciągu dalszego pozostawionej na lata z wieloma niedopowiedzeniami opowieści.

Chcielibyśmy także gry: Tomb Raider

Historia Tomb Raiderów kołem wielce udanych rebootów i coraz gorzej sprzedających się bezpiecznych kontynuacji tych odświeżeń się toczy. Aktualnie jesteśmy w momencie, gdy zamykające nową trylogię Shadow of the Tomb Raider sprzedało się poniżej oczekiwań. To zaś oznacza, że kolejna odsłona zapewne znów będzie odważnym rebootem. Oby! Pierwszej damy gier wideo nigdy dosyć!

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,2%
Tak
37,7%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War

God of War

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki
Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.