Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Final Fantasy XVI

Spin-offy i remaki są fajne, ale w końcu Square Enix musi wypuścić pełnoprawny sequel. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Spin-offy i remaki są fajne, ale w końcu Square Enix musi wypuścić pełnoprawny sequel.

Szansa na pojawienie się na PS5: wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo wysoka

Dlaczego szansę na pojawienie się szesnastego numerowanego „Fajnala” na PlayStation 5 oceniamy niżej niż w przypadku innych platform? A dlatego, że Square Enix aktualnie skupia się przede wszystkim na Final Fantasy VII Remake – odświeżeniu najbardziej kultowej odsłony serii. Japończycy zajmują się tym od ładnych kilku lat i jak na razie kończą dopiero pierwszą z planowanych części, na jakie podzielili ów projekt. Jeśli kolejne „odcinki” zajmą im podobnie dużo czasu, to zanim przygotują całość, będziemy mieć już PlayStation 6.

Ten ponury scenariusz to oczywiście tylko jedna z opcji – druga, nieco bardziej realistyczna, jest taka, że nad Final Fantasy XVI pracować będzie oddzielny zespół i gra będzie przygotowywana równocześnie wraz z którąś częścią FFVII Remake. Na to głównie liczymy.

Od Final Fantasy XVI na PS5 chcielibyśmy przede wszystkim, żeby to fabuła znów stała się najważniejszym elementem gry. Problematyczny proces produkcyjny „piętnastki” i liczne cięcia sprawiły, że aspekt ten nie spełnił wysokich standardów serii – nie chcemy tu więc powtórki z rozrywki. Dobrze byłoby też, gdyby twórcy już całkiem odcięli się od wprowadzonej przy okazji „trzynastki” mitologii Fabula Nova Crystallis. Miała ona w imponujący sposób spajać różne odsłony serii, a ostatecznie okazała się dość niezrozumiałym i przekombinowanym tłem dla fabuły, które niepotrzebnie ograniczało autorów. Miło byłoby również zobaczyć powrót do bardziej taktycznego systemu walki – rozwiązanie z „piętnastki” wydawało się ciekawym eksperymentem, ale skoro coś podobnego pojawi się we wspomnianym remake’u FFVII, tutaj twórcy mogliby pójść w stronę bardziej tradycyjnych rozwiązań.

Chcielibyśmy także gry: Persona 6

Cykl Shin Megami Tensei: Persona od lat niósł radość fanom gatunku jRPG, ale dopiero piąta jego odsłona zdołała przebić się do masowej świadomości i bardzo charakterystyczną estetyką zainteresować także te osoby, które dotąd gatunek ów znały wyłącznie z serii Final Fantasy. Teraz, gdy znacznie więcej ludzi zainteresowanych jest tą sagą, Atlus ma szansę rozwinąć ją w prawdziwie mainstreamowy cykl... a przepisem na sukces wydaje się podążanie raz wyznaczoną ścieżką i dalsze tworzenie jRPG w swoim własnym stylu.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.