Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Resident Evil 8

Odkąd seria zaczęła znów stawiać na straszenie, wróciła do łask graczy. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Odkąd seria zaczęła znów stawiać na straszenie, wróciła do łask graczy.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo wysoka

Po kilku chudych latach Resident Evil powrócił w pełnej chwale. Remake Resident Evil 2 z powodzeniem odświeżył klasyczną odsłonę cyklu i przedstawił ją nowemu pokoleniu graczy. Resident Evil VII: Biohazard skierowało natomiast serię na nowe tory, z jednej strony wracając do porzuconych wcześniej korzeni i znów koncentrując się bardziej na atmosferze grozy niż na czystej akcji, z drugiej dość odważnie stawiając na widok z perspektywy pierwszej osoby.

Aktualnie fani oczekują zapowiedzianego niedawno i budzącego mieszane odczucia sieciowego Projectu Resistance, w kuluarach mówi się także o remake’u Resident Evil 3, prace nad którym Capcom rzekomo zlecił jakiemuś zewnętrznemu studiu. Ale to wszystko projekty poboczne względem Resident Evil 8, którego powstanie jest wyłącznie kwestią czasu.

Pytanie brzmi – jaką formę przybierze ów tytuł? Ponowny nacisk na akcję rodem z Resident Evil 5 i 6 raczej nie wchodzi w grę, bowiem stanowczo nie przypadło to fanom do gustu. Produkcja ta albo będzie tradycyjnym survival horrorem (z akcją pokazaną z perspektywy trzeciej osoby), bazującym na rozwiązaniach z RE2 Remake, albo kontynuatorem podejścia zapoczątkowanego w REVII.

Jako że tę pierwszą opcję najpewniej otrzymamy jeszcze w remake’u „trójki”, nie miałbym nic przeciwko kolejnej pozycji z perspektywą pierwszoosobową jak w „siódemce”. Formuła wciąż jest świeża i sprawdziła się, choć na pewno pozostawiła miejsce na poprawki – FPP-owy RE8 powinien mieć zdecydowanie lepszy system walki od drewnianego rozwiązania z poprzedniej części cyklu. Ewentualnie może nie mieć go wcale – w końcu najlepsze fragmenty Resident Evil VII to były te sceny, gdy nie mogliśmy się bronić i pozostawała nam jedynie ucieczka.

Chcielibyśmy także gry: Silent Hill

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że świat Cichego Wzgórza jest już martwy. Kultowy survival horror, który jako jeden z pierwszych pokazał, że interaktywne horrory nie muszą opierać się na zagraniach typu „zombie wyskakujący z szafy”, tylko oddziaływać na naszą psychikę, po serii słabych odsłon został ostatecznie pogrzebany przez Konami w trakcie głośnego konfliktu między korporacją a Hideo Kojimą. Nadzieja umiera jednak ostatnia – Japończykom zawsze może się coś odwidzieć i mogą dać zielone światło kolejnej części cyklu Silent Hill. Ewentualnie firma może połasić się na dodatkowe pieniądze i wypożyczyć prawa do marki jakiemuś innemu deweloperowi, skoro sama nic nie chce z nią robić. Tak, kiedy chodzi o moje ukochane serie, bywam niepoprawnym optymistą.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.