Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Resident Evil 8

Odkąd seria zaczęła znów stawiać na straszenie, wróciła do łask graczy. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Odkąd seria zaczęła znów stawiać na straszenie, wróciła do łask graczy.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo wysoka

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo wysoka

Po kilku chudych latach Resident Evil powrócił w pełnej chwale. Remake Resident Evil 2 z powodzeniem odświeżył klasyczną odsłonę cyklu i przedstawił ją nowemu pokoleniu graczy. Resident Evil VII: Biohazard skierowało natomiast serię na nowe tory, z jednej strony wracając do porzuconych wcześniej korzeni i znów koncentrując się bardziej na atmosferze grozy niż na czystej akcji, z drugiej dość odważnie stawiając na widok z perspektywy pierwszej osoby.

Aktualnie wciąż jeszcze nie opadły emocje po debiucie remake’u Resident Evil 3, który podzielił fanów. Plotki wskazują na to, że w przyszłości dostaniemy również zbudowaną na nowo wersję czwartej odsłony serii. Ale to wszystko projekty poboczne względem Resident Evil 8, którego powstanie jest wyłącznie kwestią czasu.

Pytanie brzmi – jaką formę przybierze ów tytuł? Ponowny nacisk na akcję rodem z Resident Evil 5 i 6 raczej nie wchodzi w grę, bowiem stanowczo nie przypadło to fanom do gustu. Produkcja ta albo będzie tradycyjnym survival horrorem (z akcją pokazaną z perspektywy trzeciej osoby), bazującym na rozwiązaniach z RE2 Remake, albo kontynuatorem podejścia zapoczątkowanego w REVII.

Jako że tej pierwszej opcji trzymają się remake’i, nie miałbym nic przeciwko kolejnej pozycji z perspektywą pierwszoosobową jak w „siódemce”. Formuła wciąż jest świeża i sprawdziła się, choć na pewno pozostawiła miejsce na poprawki – FPP-owy RE8 powinien mieć zdecydowanie lepszy system walki od drewnianego rozwiązania z poprzedniej części cyklu. Ewentualnie może nie mieć go wcale – w końcu najlepsze fragmenty Resident Evil VII to były te sceny, gdy nie mogliśmy się bronić i pozostawała nam jedynie ucieczka.

Chcielibyśmy także gry: Silent Hill

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że świat Cichego Wzgórza jest już martwy. Kultowy survival horror, który jako jeden z pierwszych pokazał, że interaktywne horrory nie muszą opierać się na zagraniach typu „zombie wyskakujący z szafy”, tylko oddziaływać na naszą psychikę, po serii słabych odsłon został ostatecznie pogrzebany przez Konami w trakcie głośnego konfliktu między korporacją a Hideo Kojimą. Nadzieja umiera jednak ostatnia – Japończykom zawsze może się coś odwidzieć i mogą dać zielone światło kolejnej części cyklu Silent Hill. Ewentualnie firma może połasić się na dodatkowe pieniądze i wypożyczyć prawa do marki jakiemuś innemu deweloperowi, skoro sama nic nie chce z nią robić. Tak, kiedy chodzi o moje ukochane serie, bywam niepoprawnym optymistą.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?