Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Bloodborne 2

W przerwie od Dark Soulsów może czas na ponowne spotkanie z łowcami? - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
W przerwie od Dark Soulsów może czas na ponowne spotkanie z łowcami?

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: mała

Coraz częściej pojawia się pytanie, co From Software przygotuje w następnej kolejności. Jeszcze jeden remaster któregoś ze swoich reprezentantów klasyki, kolejne Dark Souls, a może powrót serii Armored Core? Spośród wszystkich opcji najciekawsza chyba byłaby kontynuacja Bloodborne’a – oferującego równie wysoki poziom trudności co Soulsy, zbliżony klimat i podobne mechaniki zabawy, ale jednocześnie bardziej dynamiczne pojedynki.

Pierwsza odsłona cyklu nie ustępowała w zbyt wielu aspektach Dark Souls, ale nie mogła się z nim równać pod względem różnorodności broni – tej było zwyczajnie mniej. „Dwójka” na PlayStation 5 mogłaby to naprawić, a gdyby dodatkowo niektóre rodzaje oręża posiadały więcej niż jedną transformację, zabawa zyskałaby jeszcze jeden wymiar strategiczny. Przebudowy domagają się także tryb PvP i Chalice Dungeons, które w dotychczasowej formie nie porwały tłumów.

W kontekście samego świata przedstawionego większych zmian raczej byśmy nie chcieli – mroczne uniwersum było doskonale przemyślane, a odkrywanie fabuły dzięki znajdowanym w różnych miejscach niewielkim fragmentom do samodzielnego złożenia to element tak charakterystyczny dla gier „soulslike”, że jego brak uczyniłby je w pewnym sensie pozbawionymi duszy.

Chcielibyśmy także gry: Demon’s Souls Remastered

Przygotowanie remastera akurat pierwszego Dark Souls wydaje się dość dziwne, biorąc pod uwagę, że w portfolio From Software znajduje się równie udany pierwowzór całego cyklu. Wielu graczy nie miało z nim do czynienia i chętnie by to zmienili. Demon’s Souls jako pierwsze wprowadziło wiele mechanik, które później stały się podstawą gier „soulslike”, a dostępność tytułu tylko na PlayStation 3 czyni go obiektem marzeń wielu fanów serii.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?