Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Bloodborne 2

W przerwie od Dark Soulsów może czas na ponowne spotkanie z łowcami? - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
W przerwie od Dark Soulsów może czas na ponowne spotkanie z łowcami?

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: mała

Coraz częściej pojawia się pytanie, co From Software przygotuje w następnej kolejności. Jeszcze jeden remaster któregoś ze swoich reprezentantów klasyki, kolejne Dark Souls, a może powrót serii Armored Core? Spośród wszystkich opcji najciekawsza chyba byłaby kontynuacja Bloodborne’a – oferującego równie wysoki poziom trudności co Soulsy, zbliżony klimat i podobne mechaniki zabawy, ale jednocześnie bardziej dynamiczne pojedynki.

Hidetaka Miyazaki, główny projektant studia From Software, we wrześniu 2016 roku, niedługo przed premierą Dark Souls III, zapowiadał w wywiadzie trzy nowe projekty. Jeden z nich to mroczne fantasy, drugi to nowy Armored Core, a trzeci ma być... dziwny. Tak właśnie wyraził się Miyazaki.

Pierwsza odsłona cyklu nie ustępowała w zbyt wielu aspektach Dark Souls, ale nie mogła się z nim równać pod względem różnorodności broni – tej było zwyczajnie mniej. „Dwójka” na PlayStation 5 mogłaby to naprawić, a gdyby dodatkowo niektóre rodzaje oręża posiadały więcej niż jedną transformację, zabawa zyskałaby jeszcze jeden wymiar strategiczny. Przebudowy domagają się także tryb PvP i Chalice Dungeons, które w dotychczasowej formie nie porwały tłumów.

W kontekście samego świata przedstawionego większych zmian raczej byśmy nie chcieli – mroczne uniwersum było doskonale przemyślane, a odkrywanie fabuły dzięki znajdowanym w różnych miejscach niewielkim fragmentom do samodzielnego złożenia to element tak charakterystyczny dla gier „soulslike”, że jego brak uczyniłby je w pewnym sensie pozbawionymi duszy.

Chcielibyśmy także gry: Demon’s Souls Remastered

Przygotowanie remastera akurat pierwszego Dark Souls wydaje się dość dziwne, biorąc pod uwagę, że w portfolio From Software znajduje się równie udany pierwowzór całego cyklu. Wielu graczy nie miało z nim do czynienia i chętnie by to zmienili. Demon’s Souls jako pierwsze wprowadziło wiele mechanik, które później stały się podstawą gier „soulslike”, a dostępność tytułu tylko na PlayStation 3 czyni go obiektem marzeń wielu fanów serii.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.