Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

1. Red Dead Redemption 2 – NOWOŚĆ NA LIŚCIE

Rockstar jak nikt inny potrafi opowiadać o Dzikim Zachodzie. - 2018-11-30
Rockstar jak nikt inny potrafi opowiadać o Dzikim Zachodzie.
  1. Gatunek: western, który się ciągnie jak spaghetti
  2. Zagraj, bo: to prawdopodobnie najlepsza gra ósmej generacji
  3. Nie graj, jeśli: nie lubisz dużych otwartych światów i leniwej eksploracji
  4. Gry podobne: Grand Theft Auto V, Assassin’s Creed Origins

Dla wielu graczy Red Dead Redemption było najlepszą grą siódmej generacji konsol. Historia opowiadająca o odkupieniu win przez Johna Marstona magnetycznie przyciągnęła nie tylko miłośników westernów (których – notabene – jeśli chodzi o gry wideo, jest jak na lekarstwo), ale także graczy pragnących zanurzyć się w niesamowicie dopracowanej i wciągającej rozgrywce. Rockstarowi po raz kolejny udało się wejść do tej samej rzeki z napisem „otwarty świat” i ponownie zmienić jej bieg. Niezwykłe dokonanie.

Na sequel – a właściwie prequel – musieliśmy czekać aż osiem lat. Ale warto było, bo Red Dead Redemption II to kolejny majstersztyk na koncie tego słynnego wydawcy i dewelopera. Gra, o której będzie głośno przez kolejnych osiem lat – a na pewno przynajmniej do czasu zapowiedzi części trzeciej. Śmiało można wystawić tej produkcji taką właśnie laurkę, ponieważ wzorem poprzedniej odsłony cyklu będzie to najgorętszy tytuł swoich czasów, czyli generacji numer osiem. Osiem to według niektórych magiczna liczba, więc jeśli pojawia się ona w tym akapicie po raz trzeci, nie może to być zwykły przypadek.

Tym razem sporych rozmiarów świat zwiedzamy w skórze Arthura Morgana, jednego z członków gangu charyzmatycznego Dutcha van der Linde, który musi wybierać pomiędzy prawem a lojalnością wobec kompanów. Twórcy przygotowali wiele pobocznych aktywności, dzięki którym eksploracja i poznawanie amerykańskiego pogranicza odbywają się w dość powolnym tempie, wymagającym wiele cierpliwości. RDR2 odwdzięcza się jednak niezapomnianym klimatem i wspaniałymi wrażeniami.

  1. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”

Przemysław Zamęcki

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,4%

Tak

23,6%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…