Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 czerwca 2020, 15:09

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4. Oto rezultat naszej pracy.

6. Marvel’s Spider-Man

Najsłynniejszy trykociarz wydawnictwa Marvel doczekał się w końcu gry na miarę swojej popularności. - Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na konsolę PlayStation 4 - dokument - 2020-06-24
Najsłynniejszy trykociarz wydawnictwa Marvel doczekał się w końcu gry na miarę swojej popularności.
  1. Gatunek: kopano-bujany
  2. Zagraj, bo: to najlepsza gra z Człowiekiem Pająkiem w historii
  3. Nie graj, jeśli: nie przepadasz za kolorowymi przebierańcami lub masz arachnofobię
  4. Gry podobne: The Amazing Spider-Man, Batman: Arkham City

Peter Parker pojawia się w elektronicznej rozrywce ze zmiennym szczęściem od lat 80. XX wieku, a konkretnie od wydanego w 1982 roku na Atari 2600 Spider-Mana. Później były beat’em upy pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w których ten superbohater niemiłosiernie prał po twarzach niezliczonych łotrów, a po nich nadeszła seria trójwymiarowych inkarnacji zakończonych w 2014 roku słabym The Amazing Spider-Man 2. Pajączek przez wszystkie te lata wystąpił w ponad trzydziestu tytułach. Choć wiele z nich z pewnością zasługiwało na uwagę, fani tej postaci musieli czekać 56 lat (licząc od pierwszego komiksu) na produkcję, która spotka się z tak jednoznacznym pozytywnym odbiorem.

Projektując grę Marvel’s Spider-Man, ekipa Insomniac Games – znani specjaliści od trójwymiarowych platformówek z zacięciem strzelankowym – nie starała się wymyślać koła na nowo. Wykorzystując współczesną technologię i moc konsoli, postawiono na rozwinięcie charakterystycznych dla serii elementów, obecnych w niej już od czasów pierwszego PlayStation. Wszystkie mechaniki poddano jednak gruntownemu liftingowi, dopasowując je do wymagań współczesnego odbiorcy i otrzymując w rezultacie spójną, piekielnie wciągającą i zachwycającą pod względem wizualnym produkcję. Oczywiście nie zabrakło także całkowicie nowych akcentów, które wraz z pozostałą zawartością uczyniły grę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Bez wątpienia największe wrażenie robi bujanie się na pajęczynie pomiędzy wieżowcami. Przygotowany z dużą pieczołowitością Nowy Jork i sama mechanika odpowiedzialna za strzelanie pajęczą nicią stanowią niesamowite połączenie widowiskowości i poczucia idealnego panowania nad bohaterem. Twórcom udało się także opracować doskonałą mechanikę starć z przeciwnikami, wzorowaną po części na rozwiązaniach wykorzystanych w grze Spider-Man 2: The Game, ale czerpiącą także z bardziej współczesnej serii Batman Arkham. Wszystkie te elementy, złożone z głową i wprawione w ruch talentem deweloperów, sprawiły, że Marvel’s Spider-Man jest obecnie najlepszym wyborem dla każdego fana tego bohatera, stworzonego w 1962 roku przez świętej pamięci Stana Lee.

  1. Recenzja gry Marvel’s Spider-Man – z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie

TWOIM ZDANIEM

Najlepsze gry na PS4 - wybierz swoją

Wiedźmin 3: Dziki Gon
26,6%
The Last of Us 2
18%
Red Dead Redemption 2
15,4%
God of War
11,5%
Bloodborne
5,9%
Uncharted 4: Kres złodzieja
5,6%
Horizon Zero Dawn
4,4%
The Last of Us Remastered
3,1%
Persona 5
3%
Marvel’s Spider-Man
1,8%
NieR: Automata
1,5%
Ratchet & Clank
1,4%
GTA 5
1%
Final Fantasy XV
0,5%
NiOh
0,4%
Zobacz inne ankiety
The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Bloodborne

Bloodborne

NiOh

NiOh

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Persona 5

Persona 5

W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par
W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy gramy w towarzystwie. Wspólna zabawa nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Pytanie brzmi, w co ona mogłaby chcieć z nami zagrać?

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.