Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

7. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Złośliwi mówią, że tej gry nie przesortowano. - 2018-11-30
Złośliwi mówią, że tej gry nie przesortowano.
  1. Gatunek: swojskie RPG z zachodnim sznytem
  2. Zagraj, jeśli: sumiennie wypełniasz swoje patriotyczne obowiązki
  3. Nie graj, gdy: słowo wiedźmin odmieniane przez wszystkie przypadki wychodzi Ci już uszami
  4. Gry podobne: Final Fantasy XV

Wiedźmina traktujemy jak dobro narodowe i jedną z, tfu... wróć, najlepszą współczesną grę RPG. Która może i swoje wady ma, ale ważne jest, żeby te minusy nie przysłoniły plusów. A sami przyznacie, że jest co chwalić. Produkcja ta prawie załapała się do pierwszej trójki, zabrakło jej dosłownie jednego małego kroczku, by trafić na podium (potem spadła o pozycję niżej, gdy dodaliśmy do listy God of War). Na jej pozycji zaważył jednakże chyba nie najlepszy stan edycji przeznaczonej na tę konsolę. Osoby bawiące się na PlayStation 4 zapewne pamiętają np. kiepsko i z opóźnieniem działające zakładki w menu, przełączanie się pomiędzy którymi było dość kłopotliwe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon wieńczy trylogię przygód Geralta po tym, jak spotkał się on ze swoim przeznaczeniem w Pani Jeziora. To, co zakończył Andrzej Sapkowski, zaczęło żyć własnym życiem. Dzięki determinacji warszawskiej firmy otrzymaliśmy serię, która rozsławiła polskich deweloperów, a nam, graczom wychowanym na książkach łódzkiego pisarza, przyniosła setki godzin przyjemności. Czasem nie do końca przyzwoitej, ale hej... to przecież sławny wiedźmin, ulubieniec zarówno dzierlatek, jak i statecznych dam, gotowych dla niego poświęcić to i owo. Przynajmniej do czasu, gdy na horyzoncie pojawią się Yennefer albo Triss Merigold.

CD Projekt RED na pewno jeszcze w przyszłości wróci do wiedźmińskiego świata, by zaserwować nam nową dawkę emocji. I choć prawdopodobnie znajdą się tacy, którzy zechcą ponarzekać, że bez Geralta to już nie to samo, pamiętajmy jednak – zawsze jest tak, iż coś się kończy, a coś się zaczyna...

  1. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialne RPG, które potrzebuje dopracowania

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…