Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 kwietnia 2021, 07:56

autor: Adrian Werner

Gry strategiczne na Androida - najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Iron Marines

Model biznesowy: płatna gra z opcjonalnymi mikrotransakcjami

IRON MARINES W SKRÓCIE
  1. Producent: Ironhide Game Studio
  2. Wydawca: Ironhide Game Studio
  3. Data premiery: wrzesień 2017

Zespół Ironhide Game Studio znany jest przede wszystkim z trylogii Kingdom Rush, ale w 2017 roku autorzy ci zaproponowali wreszcie nową markę w postaci Iron Marines i okazała się ona jedną z najlepszych ubiegłorocznych premier.

Produkcja ta jest RTS-em od podstaw zaprojektowanym z myślą o rynku mobilnym. Podczas misji gracze dowodzą niewielkim oddziałem kosmicznych marines, którym w trakcie bitew sterują za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. Akcja jest szybka, a walka sprawia dużą satysfakcję. Z kolei budowa baz została zrealizowana w stylu znanym z gatunku tower defense – przemierzając mapy, natrafiamy na miejsca, w których da się wybudować wieżyczki strażnicze.

Takie połączenie dało grę, która ma sporo głębi, a jednocześnie jest dynamiczna i pojedyncze starcie nie zajmuje dużo czasu. Przede wszystkim jednak Iron Marines okazuje się szalenie miodne. Kampania została wyśmienicie zaprojektowana i trudno oderwać się od ekranu. Do tego, choć tytuł ten posiada mikropłatności, są one autentycznie opcjonalne i nawet na najwyższym poziomie trudności nie ma potrzeby wydawania pieniędzy. Praktycznie jedyną poważną wadą tej pozycji jest brak multiplayera.

  1. Zobacz grę Iron Marines w sklepie Google Play

Door Kickers

Model biznesowy: premium

DOOR KICKERS W SKRÓCIE
  1. Producent: KillHouse Games
  2. Wydawca: KillHouse Games
  3. Data premiery: wrzesień 2015

Graczom szukającym nietypowych strategii warto polecić Door Kickers, czyli konwersję pecetowego przeboju o dowodzeniu oddziałem SWAT.

W grze wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa toczy się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą, pozwalającą w dowolnym momencie zastopować akcję i na spokojnie wydać rozkazy. Autorzy postawili na realizm, oddając do dyspozycji gracza tony sprzętu wykorzystywanego przez autentyczne oddziały policyjne i wymuszając stosowanie taktyk podobnych do rzeczywistych.

Produkcja ta oferuje dużą różnorodność wyzwań. Zajmujemy się m.in. atakami na bazy przestępców, odbijaniem zakładników i eskortą więźniów. Do tego rozgrywka jest bardzo elastyczna i każdą misję da się przejść na wiele różnych sposobów. Door Kickers to nie tylko wyśmienita strategia, ale także pozycja mocno oryginalna. Na rynku mobilnym nie ma po prostu innej tak dobrej gry o tej tematyce.

  1. Zobacz grę Door Kickers w sklepie Google Play
TWOIM ZDANIEM

Zdarzyło Ci się grać w pecetową strategię na komórce?

Nie, to nie wygodne.
66,2%
Tak, gram czasem, ciekawe doświadczenie.
19,6%
Może kiedyś dam szansę.
9,8%
Tak, ale bardziej na tablety niż smartfony.
4,5%
Zobacz inne ankiety
This War of Mine

This War of Mine

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush Origins

Clash Royale

Clash Royale

Open Panzer

Open Panzer

Iron Marines

Iron Marines

Door Kickers

Door Kickers

Transport Tycoon (2013)

Transport Tycoon (2013)

30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC
30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC

Kiedyś uwielbiane, a dziś zapomniane tycoony mają bogatą historię, w której nie brakowało gier wybitnych. Proponujemy przegląd trzydziestu naszym zdaniem najlepszych symulacji ekonomicznych, jakie ukazały się w ciągu blisko 30 lat istnienia tego gatunku.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3
Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.