Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

L’Hiver – nowa wersja Gothica

L’Hiver:
  1. ulepszona grafika;
  2. wiele zmian w mechanice gry;
  3. zwiększony poziom trudności.

Pod tą nieco dziwną nazwą kryję się modyfikacja idealna dla osób spragnionych powrotu do poczciwego Gothica II: Nocy kruka w nieco innej, odświeżonej formie. L’Hiver to przede wszystkim projekt ulepszający oprawę graficzną – nowe tekstury, modele, poprawiony system oświetlenia, a także przebudowane lokacje. Ten ostatni aspekt może nie spodobać się zagorzałym fanom serii, ale jeśli takie zmiany Was nie odstraszają, mod oferuje ich jeszcze więcej (bez najmniejszego nawet ingerowania w fabułę gry).

Mowa o zwiększeniu poziomu trudności i zmianie wielu elementów w balansie rozgrywki. Zbroje są słabsze, przedmioty mają mniejszą wartość przy sprzedaży, tabliczki permanentnie poprawiające statystyki zostały usunięte, a bestie okazują się silniejsze i chętniej atakują bohatera. Poza tym dodano umiejętność patroszenie zwierząt – zdobyte z nich mięso to dobry sposób na odzyskiwanie zdrowia. Niektóre pancerze mogą być ulepszone w kuźni, a wybrana gildia wpływa na styl chodzenia Bezimiennego.

  1. Pobierz modyfikację L’Hiver
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.