Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Juran – spadłeś mi z nieba

Juran:
  1. zróżnicowany teren do eksploracji;
  2. nawet 20 godzin zabawy;
  3. wrażenia ze spadania – bezcenne.

Tak, rozgrywkę w tej modyfikacji zaczynamy, spadając z nieba i lądując na tytułowej wyspie Juran. Wcielamy się w młodego farmera z Khorinis, który prawdopodobnie został porwany przez smoka, ale na własne szczęście okazał się niezbyt dobrą przekąską. Teraz naszym głównym zadaniem jest odnalezienie drogi do domu. Oczywiście nie będzie to proste i zajmie nam trochę czasu, bowiem mod oferuje nawet 20 godzin zabawy.

W niebezpiecznym świecie rolnicze doświadczenie bohatera okazuje się nieprzydatne, więc zaczynamy tak naprawdę od zera. Najprostsze zlecenia (np. zbieranie szczurzych ogonów) pozwalają zgromadzić odpowiedni budżet i rozwinąć umiejętności używane w walce. Trzeba wspomnieć, że takich „zbierackich” zadań jest dużo, co może wzbudzić skojarzenia z Gothikiem 3 i odrzucić niektórych graczy. Na pochwałę zasługuje natomiast zróżnicowany teren do zwiedzania (w szczególności wyspa Juran – w dalszej części gry odwiedzamy jeszcze pustynie i wielki labirynt). Znajdziemy tu mnóstwo tuneli, jaskiń i sporo miejsc, w których trzeba trochę poskakać, by dostać się do wybranego celu. Poza tym autorzy wprowadzili kilka zmian w mechanice względem oryginalnej produkcji – postacie mogą nosić hełmy, a potwory odradzają się podczas snu bohatera.

  1. Pobierz modyfikację Juran
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.