Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Vulcano Quest – jak uchronić się przed wybuchem wulkanu?

Vulcano Quest:
  1. egzotyczna wyspa;
  2. dwie gildie, do których można dołączyć;
  3. polski dubbing.

Zestawienie zamyka krótka modyfikacja, której akcja toczy się na niewielkiej wyspie. Bohater imieniem Larius w pośpiechu wypływa ze swojego rodzinnego domu i szuka pomocy w powstrzymaniu wybuchu wulkanu – chce ochronić rodzinę i ojczyste tereny. Po dotarciu na ową wyspę poznaje członków dwóch gildii – magów wody i najemników. Ich wsparcie może okazać się niezwykle cenne, ale zdobycie zaufania wymaga czasu oraz wykonania kilku zadań. Pierwsze z nich polega na zebraniu wyrzuconych na brzeg ryb.

Dalej akcja się rozkręca, a my chłoniemy egzotyczny klimat wyspy i poznajemy okolicznych piratów pod przywództwem kapitana Grega. Historia napisana przez twórców potrafi wciągnąć i wystarcza na mniej więcej 2 godziny zabawy. W tym czasie spotykamy ponad 20 nowych postaci – każda z nich otrzymała przyzwoity polski dubbing.

Radosław Wasik

TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.