Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 25 grudnia 2017, 11:30

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

30 przegapionych gier 2017 roku – dobre gry, które zasługują na więcej miłości

Rokrocznie zalewa nas fala pierwszoligowych hitów. Przez to niektórym z nas umykają uwadze tytuły mniejsze, a niejednokrotnie ciekawsze. Przed Wami przegląd trzydziestu takich przegapionych bohaterów 2017 roku.

Przy podsumowaniach roku zawsze okazuje się, że w jakieś interesujące tytuły wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie zagraliśmy. Nieważne z jakiego powodu. Po prostu przegapiliśmy coś, czemu warto było poświęcić kilka lub kilkanaście godzin. Czasem dokładnie wiemy, w co chcielibyśmy zagrać, ale jakoś brakuje nam czasu i zabawę przekładamy, i przekładamy, aż nadchodzi grudzień, czyli moment różnych podsumowań. Czasem nie mamy świadomości istnienia niektórych ciekawych tytułów, bo nie uczestniczyły w pierwszoligowych rozgrywkach o nasz portfel. Zawsze znajdą się przecież mniejsi gracze, bez wystarczającej siły przebicia się do mainstreamu. A czasem mainstreamowa gra umyka naszej uwadze z powodu małej popularności platformy, której została dedykowana.

Niezależnie od powodu zawsze warto odkrywać nowe i nieznane. Aby poszerzać horyzonty albo po prostu dobrze się bawić. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was zestawienie trzydziestu gier, które być może przegapiliście w tym roku. Na pewno przegapiła je część z nas, redaktorów serwisu. Pora więc wziąć się za siebie i w zbliżające się święta nadrobić zaległości. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasz subiektywny dobór tytułów, niepoprzedzony żadną sondą czy głosowaniem. To po prostu lista tych pozycji, w które sami chcielibyśmy zagrać.

Przegapione gry pierwszej połowy 2018 roku - lista niezłych tytułów
Przegapione gry pierwszej połowy 2018 roku - lista niezłych tytułów

Pół roku 2018 minęło jak z bicza strzelił. Był to okres obfity w interesujące produkcje, zasługujące na naszą uwagę. Istnieje jednak ryzyko, że część z nich mogliśmy przegapić. Oto szesnaście niesłusznie pominiętych gier ostatnich sześciu miesięcy.

Największe niespodzianki 2017 roku
Największe niespodzianki 2017 roku

Miniony rok przyniósł kilka zaskoczeń. Powróciły w chwale spisane na straty serie, utytułowane studio zyskało niezależność po długim czasie korporacyjnej „niewoli”, a fani doczekali się potwierdzenia, że powstaje gra, w którą dawno zaczęli powątpiewać.