Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 11 listopada 2017, 11:30

11 nadchodzących polskich gier na 11 listopada. Rodzime tytuły, których nie możemy się doczekać

Na pewno zdajecie sobie sprawę, że nie samym Wiedźminem polska branża stoi. Na 11 listopada wybraliśmy dla Was 11 rodzimych nadchodzących gier, na które warto zwrócić uwagę – jest tu kilka prawdziwych perełek!

Ostatnimi laty całkiem dobrze dzieje się w polskiej branży gier wideo. Nowe studia wyrastają jak grzyby po deszczu, mamy coraz więcej deweloperów niezależnych oraz ambitniejszych tytułów, którymi możemy pochwalić się za granicą. Ba, nawet w dobiegającym powoli końca roku 2017, który wprawdzie był nieco rozczarowujący dla rodzimej interaktywnej rozrywki, trafiło się parę perełek. Racja, Sniper: Ghost Warrior 3 nie spełnił oczekiwań, a sporo innych, udanych produkcji nie odniosło kasowego sukcesu (Serial Cleaner, Get Even). Ale z drugiej strony w ostatnich kilku miesiącach na rynek trafiły m.in. Ruiner czy Observer i choć nie są to pozycje, które postawimy w jednym szeregu z Wiedźminem, Dying Light czy This War of Mine, zebrane przez nie niezłe oceny mogą tylko cieszyć.

Co prawda żadna z dotychczas wydanych tegorocznych gier z Polski nie stała się światowym fenomenem, ale parę z nich zdołało pozyskać sporą grupę fanów. Jedną z nich jest Ruiner – debiutancki projekt studia Reikon Games. - 2017-11-11
Co prawda żadna z dotychczas wydanych tegorocznych gier z Polski nie stała się światowym fenomenem, ale parę z nich zdołało pozyskać sporą grupę fanów. Jedną z nich jest Ruiner – debiutancki projekt studia Reikon Games.

Tymczasem na horyzoncie jawi się już kolejna fala gier rodem z Polski, które mogą jeszcze raz potwierdzić, że deweloperzy znad Wisły potrafią zapewnić najwyższą jakość. Tak więc – zamiast prezentować Wam następną odsłonę cyklu na temat polskich smaczków w grach wideo – w aktualne Święto Niepodległości postanowiliśmy przedstawić jedenaście nadchodzących tytułów autorstwa naszych rodzimych deweloperów, które z dużym prawdopodobieństwem już wkrótce będą przynosić nam chlubę. Stworzenie tej listy nie okazało się szczególnie trudne – w naszym kraju działa wiele utalentowanych zespołów i wyzwaniem było wyróżnienie tylko jedenastu z nich. W zestawieniu zabrakło więc m.in. dwóch sporych projektów Techlandu, Lords of the Fallen 2 CI Games czy następnego dzieła prężnie rozwijającego się Bloober Teamu – na te pozycje też czekamy z niecierpliwością, ale wiemy o nich zdecydowanie zbyt mało, a w zasadzie nic.

Zamiast tego skupiliśmy się na produkcjach, które zostały zapowiedziane już jakiś czas temu i które mieliśmy już okazję zobaczyć – czy to na targach, czy na pokazach prasowych. Są to zarówno projekty zespołów dużych i doświadczonych, jak i mających bardzo ambitne plany debiutantów. Kto wie, może któraś z owych propozycji trafi także na Wasz radar.

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,2%
Tak, lubię wspierać naszych
44,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Frostpunk

Frostpunk

Kursk

Kursk

Ancestors Legacy

Ancestors Legacy

World War 3

World War 3

Phantom Doctrine

Phantom Doctrine

We. the Revolution

We. the Revolution

Agony

Agony

Seven: The Days Long Gone

Seven: The Days Long Gone

My Memory of Us

My Memory of Us

Symmetry

Symmetry

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).

Polskie wojsko w grach wideo – od husarii po GROM
Polskie wojsko w grach wideo – od husarii po GROM

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji przekopaliśmy się przez masę gier wideo i wybraliśmy te, w których pojawiają się polskie oddziały.