Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

6. World of Tanks

WORLD OF TANKS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platforma: PC (konsolowa wersja Mercernaries dostępna jest na PS4 i XONE)
  3. Data premiery: sierpień 2010 r.

World of Tanks koncentruje się na sieciowych bitwach pancernych, co mogłoby wydawać się niszową tematyką, ale połączenie modelu free-to-play z mocno zręcznościową rozgrywką uczyniło z gry gigantyczny przebój, który mimo upływu lat pozostaje jednym z najbardziej dochodowych tytułów w kategorii darmowej z mikropłatnościami.

Utrzymanie się na szczycie tak długo nie byłoby możliwe, gdyby nie masa pracy włożonej w rozwój tej produkcji. Od dnia premiery World of Tanks przeszło wielką metamorfozę, zyskując zatrzęsienie nowych czołgów, map i trybów, a do tego ulepszeniu uległ praktycznie każdy element, poczynając od rozgrywki aż po grafikę. Nie do przecenienia jest także agresywna promocja. WoT to jedna z najbardziej aktywnych pozycji w e-sporcie, stale obecna – zwłaszcza w naszej części świata – na turniejach.

World of Tanks nie jest oczywiście pozbawione wad. Największą stanowi wciąż model mikropłatności. Na optymalną zabawę trzeba wydać całkiem sporo grosza. Choć z drugiej strony jest to także tytuł, który zaprojektowano z myślą o trochę starszych i tym samym bardziej majętnych użytkownikach niż standard w grach free-to-play, a młodsi zawsze mogą pogrindować. Jednak zdecydowanie nie polecamy go osobom niegotowym na dużą inwestycję czasu lub pieniędzy.

Jeśli chodzi o rozwój, gra nie zwalnia tempa. 2019 rok był kolejnym udanym pod tym względem dla World of Tanks. Mocno ulepszono warstwę technologiczną i dodano sporo nowego sprzętu. Gracze bawili się w trybie Linia Frontu i mogli przypomnieć sobie stare dobre czasy dzięki WoT Classic.

Pozycja gry jest silna i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało to ulec zmianie. Popularność tej produkcji w naszym kraju najlepiej oddaje fakt, że po GRYOnline.pl to oficjalna strona World of Tanks jest najczęściej odwiedzanym serwisem o grach w Polsce.

  1. Zagraj w World of Tanks
  2. Więcej o grze World of Tanks

Waszym zdaniem:

World of Tanks to dobra, sieciowa gra, dzięki której potrafię odróżnić tygrysa od pantery. Kiedyś spędzałem w niej tyle czasu, że rodzina wypuściła za mną listy gończe. Warto spróbować, nawet jeśli nie lubisz F2P, choć należy pamiętać, że właściwa zabawa zaczyna się na wyższych tierach. Jeśli nie spodoba Ci się sama gra, to do gustu przypadnie Ci bardzo rozbudowane, empatyczne i miłe community, które z pewnością zna Twoją mamę.

reksio

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
38,1%
Fortnite: Battle Royale
10,7%
World of Tanks
9,4%
Warframe
5,4%
Path of Exile
5,4%
Apex Legends
4,7%
Team Fortress 2
3,5%
War Thunder
3,2%
Metin2
3%
Paladins
2,5%
Tibia
2,2%
Hearthstone
1,7%
Star Wars: The Old Republic
1,7%
Dota 2
1,4%
Unturned
1,4%
World of Warships
1,3%
Aion
1,2%
Guild Wars 2
1,2%
Smite
1,1%
TERA
1,1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Dota 2

Dota 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.