Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

8. War Thunder

WAR THUNDER W SKRÓCIE

  1. Gatunek: symulacja
  2. Platformy: PC, XONE, PS4
  3. Data premiery w usłudze Early Access: sierpień 2013 r.

Obecnie klasyczne symulacje lotnicze mają problem z uzyskaniem wysokich wyników sprzedaży, przez co nowe projekty nie mogą liczyć na duże budżety. Dla wielu fanów ratunkiem okazują się często gry free-to-play. Najlepszym tego przykładem jest War Thunder.

Za projektem tym stoi studio Gaijin Entertainment, mające na koncie tak udane produkcje jak Wings of Prey czy Apache: Air Assault. Żaden z tych tytułów nie był stuprocentowym symulatorem, ale zdecydowanie bliżej im do tego gatunku niż do prostych strzelanek. To samo podejście wykorzystano w War Thunderze. Wyszło to wyśmienicie. Gra jest łatwa do opanowania w podstawowym zakresie, ale osiągnięcie poziomu mistrzowskiego zajmuje bardzo dużo czasu. Sieciowa natura tej produkcji oraz elementy MMO skutecznie angażują w rozgrywkę, sprawiając, że nawet po kilku latach zabawy nie ma mowy o nudzie.

Obecnie pozycja gry jest mocna i bardzo stabilna. Duża w tym zasługa doskonałego tempa rozwoju. Tytuł zaczął wyłącznie z samolotami, potem dodano czołgi, a ostatecznie również okręty (do krążowników włącznie). Coraz więcej też w grze maszyn powojennych, w tym śmigłowców. Do tego od debiutu produkcja ta wzbogaciła się o pokaźny zestaw nowych map.

Rok 2019 był kolejnym pełnym zmian i nowości. Gracze otrzymali tryb Wojna Światowa, cieszyli się dużymi ulepszeniami grafiki i mieli okazję sprawdzić wiele nowych maszyn, operacji oraz lokacji.

  1. Zagraj w War Thunder
  2. Więcej o grze War Thunder

Waszym zdaniem:

Gra najwyższych lotów. Czołgi, samoloty, symulacja, arcade, realizm, (...) mnóstwo maszyn i unlockow, cudowny feeling strzelania jazdy i latania, widoki z kokpitów, szczegółowe modele, świetne mapy, dużo historii i klimatu (...), eventy, wojny klanowe, tworzenie własnych malowań. Chyba długo nie powstanie nic lepszego.

Big Boss_88

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
38,1%
Fortnite: Battle Royale
10,7%
World of Tanks
9,4%
Warframe
5,4%
Path of Exile
5,4%
Apex Legends
4,7%
Team Fortress 2
3,5%
War Thunder
3,2%
Metin2
3%
Paladins
2,5%
Tibia
2,2%
Hearthstone
1,7%
Star Wars: The Old Republic
1,7%
Dota 2
1,4%
Unturned
1,4%
World of Warships
1,3%
Aion
1,2%
Guild Wars 2
1,2%
Smite
1,1%
TERA
1,1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Dota 2

Dota 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.