Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 29 czerwca 2017, 15:00

autor: eJay & fsm

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.

Dunkierka – Christopher Nolan i II wojna światowa

INFO:
  1. Premiera: 21 lipca 2017
  2. Reżyseria: Christopher Nolan
  3. Tytuł oryginalny: Dunkirk
  4. Występują: Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh, James D’Arcy
  5. Czas trwania: 107 minut

Bez względu na gatunek Christopher Nolan jest w stanie sprzedać wszystko. Brytyjski Midas przy okazji Dunkierki zapowiedział, że chce stworzyć oryginalne widowisko, które uszanuje nie tylko widzów z wypchanymi portfelami, ale również historię i jej bohaterów. Autor Mrocznego Rycerza stwierdził nawet, że jego najnowszy film to bardziej thriller niż kino batalistyczne. To dość ciekawe, wziąwszy pod uwagę fakt pokazywania w zwiastunach konkretnej akcji. Słowa Nolana mogą również zwiastować kino stylowe, z nietypową narracją (co nie byłoby niczym nowym w jego dorobku).

Biorąc pod uwag budżet produkcji (ponad 100 milionów dolarów), rozmachu nie powinno zabraknąć. Tak czy inaczej, pomysł przedstawienia jednego z ważniejszych momentów II wojny światowej wydaje się bardzo atrakcyjny. No i warto wspomnieć, że Tom Hardy ponownie założy maskę. Tym razem będzie pilotem myśliwca.

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w lipcu do kina?

Dunkierka
36,2%
Wojna o planetę małp
27,4%
Spider-Man: Homecoming
24,6%
Baby Driver
6,3%
Inny.
5,4%
Zobacz inne ankiety