Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 29 czerwca 2017, 15:00

autor: eJay & fsm

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.

Dunkierka – Christopher Nolan i II wojna światowa

INFO:
  1. Premiera: 21 lipca 2017
  2. Reżyseria: Christopher Nolan
  3. Tytuł oryginalny: Dunkirk
  4. Występują: Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh, James D’Arcy
  5. Czas trwania: 107 minut

Bez względu na gatunek Christopher Nolan jest w stanie sprzedać wszystko. Brytyjski Midas przy okazji Dunkierki zapowiedział, że chce stworzyć oryginalne widowisko, które uszanuje nie tylko widzów z wypchanymi portfelami, ale również historię i jej bohaterów. Autor Mrocznego Rycerza stwierdził nawet, że jego najnowszy film to bardziej thriller niż kino batalistyczne. To dość ciekawe, wziąwszy pod uwagę fakt pokazywania w zwiastunach konkretnej akcji. Słowa Nolana mogą również zwiastować kino stylowe, z nietypową narracją (co nie byłoby niczym nowym w jego dorobku).

Biorąc pod uwag budżet produkcji (ponad 100 milionów dolarów), rozmachu nie powinno zabraknąć. Tak czy inaczej, pomysł przedstawienia jednego z ważniejszych momentów II wojny światowej wydaje się bardzo atrakcyjny. No i warto wspomnieć, że Tom Hardy ponownie założy maskę. Tym razem będzie pilotem myśliwca.

Na jaki film wybierasz się w lipcu do kina?

36,1%

Dunkierka

27,5%

Wojna o planetę małp

24,7%

Spider-Man: Homecoming

6,4%

Baby Driver

5,4%

Inny.

FILMag #67 – Wonder Woman, Słoneczny patrol i trochę Minionków
FILMag #67 – Wonder Woman, Słoneczny patrol i trochę Minionków

Początek lata w kinie ma to do siebie, że większość propozycji na ten czas stanowią blockbustery z gwiazdorskimi obsadami. W czerwcu macie do wyboru Wonder Woman, Słoneczny patrol, Króla Artura oraz trzecią część przygód Gru, dziewczynek i Minionków.

FILMag #66: Strażnicy galaktyki kontra nowy Obcy
FILMag #66: Strażnicy galaktyki kontra nowy Obcy

Jeśli nie byliście zbyt wiele razy w kinie w kwietniu, czas najwyższy to zmienić. Sporo filmowych hitów (z Obcym: Przymierzem na czele) właśnie wchodzi na ekrany w Polsce. Pytanie brzmi – wybierzecie się na wszystkie czy tylko na kilka z nich?

FILMag #65 – Szybcy i wściekli przyjadą po Wielkanocy
FILMag #65 – Szybcy i wściekli przyjadą po Wielkanocy

Kwietniowy FILMag to tylko trzy warte uwagi premiery. Wielkanoc zabiera nam jeden kinowy weekend, trzeba więc zadowolić się zestawem Szybcy i wściekli 8, Klient i Uciekaj – filmy te pojawią się pod koniec miesiąca. Miłego oglądania!