Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 29 czerwca 2017, 15:00

autor: eJay & fsm

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.

Dunkierka – Christopher Nolan i II wojna światowa

INFO:
  1. Premiera: 21 lipca 2017
  2. Reżyseria: Christopher Nolan
  3. Tytuł oryginalny: Dunkirk
  4. Występują: Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh, James D’Arcy
  5. Czas trwania: 107 minut

Bez względu na gatunek Christopher Nolan jest w stanie sprzedać wszystko. Brytyjski Midas przy okazji Dunkierki zapowiedział, że chce stworzyć oryginalne widowisko, które uszanuje nie tylko widzów z wypchanymi portfelami, ale również historię i jej bohaterów. Autor Mrocznego Rycerza stwierdził nawet, że jego najnowszy film to bardziej thriller niż kino batalistyczne. To dość ciekawe, wziąwszy pod uwagę fakt pokazywania w zwiastunach konkretnej akcji. Słowa Nolana mogą również zwiastować kino stylowe, z nietypową narracją (co nie byłoby niczym nowym w jego dorobku).

Biorąc pod uwag budżet produkcji (ponad 100 milionów dolarów), rozmachu nie powinno zabraknąć. Tak czy inaczej, pomysł przedstawienia jednego z ważniejszych momentów II wojny światowej wydaje się bardzo atrakcyjny. No i warto wspomnieć, że Tom Hardy ponownie założy maskę. Tym razem będzie pilotem myśliwca.

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w lipcu do kina?

Dunkierka
36,1%
Wojna o planetę małp
27,5%
Spider-Man: Homecoming
24,7%
Baby Driver
6,4%
Inny.
5,4%
Zobacz inne ankiety
FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku
FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku

Zapraszamy na ostatni odcinek filmowego cyklu, w którym zwracamy Waszą uwagę na 9 najważniejszych filmowych premier końca 2017 roku. Od Blade Runnera po najnowsze Gwiezdne wojny.

FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO
FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO

Niektórzy niedługo pójdą do szkoły, a inni do pracy. Ale kina działają stale – we wrześniu zapraszają na nową wersję filmu To, na szpiegowskie wygłupy w Złotym kręgu, ożywione klocki LEGO i remake pewnego dreszczowca z lat 90.

FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży
FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży

Sierpień w polskich kinach też upłynie pod znakiem dobrej zabawy i wysokich budżetów. Dostaniecie do wyboru widowisko SF (Valerian), nieco zabawnej sensacji (Bodyguard Zawodowiec i Barry Seal) lub długo oczekiwaną adaptację sagi S. Kinga (Mroczna wieża).