Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 8 maja 2017, 15:30

autor: ElMundo

Czy w crowdfundingu nadal są miliony? Najciekawsze zbiórki ostatnich miesięcy

Szał na finansowanie społecznościowe należy do przeszłości – ale to nie znaczy, że nie zbiera się już grubych pieniędzy na ambitne gry. Oto zestawienie najciekawszych crowdfundingowych projektów z ostatnich miesięcy.

Choć ostatnimi czasy o crowdfundingu w kontekście gier wideo mówiono raczej niezbyt pochlebnie, to w takich serwisach jak Kickstarter czy Fig.co wciąż pojawiają się niezwykle interesujące projekty, które zasługują na naszą uwagę. Oto dziesięć najciekawszych sfinansowanych przez społeczność graczy w ciągu ostatnich miesięcy tytułów, które mogą odnieść spory sukces.

The Banner Saga 3 – wielki finał nordyckiej sagi

The Banner Saga 3 – zbiórka w liczbach:
  1. Cel twórców: 200 tysięcy dolarów
  2. Zebrana kwota: ok. 417 tysięcy dolarów
  3. Wsparcie projektu: ok. 8 tysięcy osób

To jedna z absolutnie najbardziej wyjątkowych i urzekających serii gier, jakie ostatnimi czasy pojawiły się na konsolach, pecetach i urządzeniach mobilnych – The Banner Saga zaprasza do znakomicie wykreowanego świata opartego na wierzeniach mitologii nordyckiej i oferującego ciekawą rozgrywkę, która łączy strategię i RPG. Choć sam ten miks nie jest zbyt nowatorski, ekipa studia Stoic pokazała, że mając w zanadrzu ciekawy pomysł, można dorzucić od siebie kilka elementów, które zadecydują o sukcesie – ciekawych bohaterów, intrygującą fabułę i prześliczną oprawę wizualną.

I gdy wydawało się, że trzecia część gry może się nie pojawić, znów swoją moc sprawczą pokazali użytkownicy Kickstartera czekający na godne zakończenie tej nietuzinkowej trylogii, znacznie przebijając założone przez twórców cele. Założenia twórców w kwestii mechaniki mają się nie zmienić – jednak opowieść zaprezentowana w grze stanie się znacznie bardziej mroczna, a nasze decyzje okażą się kluczowe dla rozwoju całej fabuły. To w końcu nasi bohaterowie zadecydują, kto przeżyje, a kto będzie musiał zapłacić najwyższą cenę za szansę osiągnięcia celu. Cóż, pozostaje tylko czekać i liczyć, że twórcy staną na wysokości zadania i zaserwują znakomitą produkcję, bo ta seria po prostu zasługuje na świetną, wieńczącą całość trzecią część.

The Banner Saga 3 może okazać się sukcesem, ponieważ:

  1. to zwieńczenie znakomitej trylogii;
  2. twórcy zapowiadają bardziej mroczną fabułę, zależną od wyborów gracza;
  3. ten pomysł sprawdził się już dwukrotnie, więc nie ma przeszkód, by stało się tak ponownie.
Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire

Phoenix Point

Phoenix Point

Beautiful Desolation

Beautiful Desolation

The Banner Saga 3

The Banner Saga 3

Sunless Skies: Sovereign Edition

Sunless Skies: Sovereign Edition

Shardbound

Shardbound

Islands of Nyne: Battle Royale

Islands of Nyne: Battle Royale

All Walls Must Fall

All Walls Must Fall

Rozliczamy Kickstartera - wielkie nadzieje, sukcesy i rozczarowania akcji crowdfundingowych
Rozliczamy Kickstartera - wielkie nadzieje, sukcesy i rozczarowania akcji crowdfundingowych

Czy zbiórki społecznościowe zrewolucjonizowały branżę gier komputerowych? Czy idea finansowania gier przez samych graczy rzeczywiście przekłada się na powstawanie prawdziwych perełek? A może to tylko sposób na wyciągnięcie pieniędzy z portfeli fanów?

Kickstarter i crowdfunding - czy to jest przyszłość branży?
Kickstarter i crowdfunding - czy to jest przyszłość branży?

W roku 2012 mieliśmy okazję być świadkami eksplozji popularności Kickstartera i takich projektów jak Double Fine Adventure i Star Citizen. Podsumowujemy to, jak crowdfunding zmienił całą branżę.

Co po Wasteland 2? Kultowe serie, które zasługują na Kickstartera
Co po Wasteland 2? Kultowe serie, które zasługują na Kickstartera

W związku z modą na odmładzanie starych marek przedstawiamy osiem gier z lat 90., które zasługują na nowoczesną kontynuację.