Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Counter-Strike: Global Offensive Publicystyka

Publicystyka 27 lutego 2017, 14:12

autor: Paweł Książek

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Faza grupowa w CS:GO wystartuje 1 marca i potrwa dwa dni. Potem wielki finał na scenie w katowickim Spodku. Kto sięgnie po puchar? Czy Virtus.pro da radę? Analizujemy szanse wszystkich zespołów.

Intel Extreme Masters w Katowicach nie będzie turniejem rangi major, ale atmosfera na trybunach i lista uczestników z pewnością okażą się mistrzowskie. O zwycięstwo w Spodku powalczą żywe legendy Counter-Strike’a – między innymi Virtus.pro, Fnatic czy SK Gaming. Stawka jest wysoka – 250 tysięcy dolarów w puli nagród, a przede wszystkim możliwość gry przed najlepszą publiką na świecie.

Faza grupowa IEM w CS:GO wystartuje już 1 marca i potrwa dwa dni, zaś 3 marca zmagania przeniosą się na wielką scenę w Spodku. Właśnie wtedy na trybunach pojawią się kibice, którzy do Katowic jadą przede wszystkim po to, by w akcji zobaczyć jeden zespół – Virtus.pro. Jak podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego poradzą sobie przed własną publicznością? Przekonamy się niebawem!

Katowicki turniej w skrócie

IEM Katowice 2017 rozpocznie się od fazy grupowej, w której rywalizować będzie 12 zespołów – osiem z nich otrzymało bezpośrednie zaproszenia, zaś Fnatic, Natus Vincere, Heroic i Immortals wywalczyły awans w kwalifikacjach. Uczestnicy katowickiego turnieju zostali podzieleni na dwie grupy:

Grupa Czerwona:

 1. SK Gaming
 2. Virtus.pro
 3. North
 4. Cloud9
 5. Natus Vincere
 6. Heroic

Grupa Niebieska:

 1. Astralis
 2. OpTic Gaming
 3. FaZe Clan
 4. Ninjas in Pyjamas
 5. Fnatic
 6. Immortals

W grupach ma obowiązywać system każdy z każdym, co oznacza, że przez pierwsze dwa dni czeka nas sporo meczów. Kibice będą mogli obejrzeć je na streamie – zarówno 1, jak i 2 marca zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00, zaś zakończą około godziny 20:00. Najlepsze drużyny w swoich grupach zapewnią sobie bezpośredni awans do półfinałów, zaś formacje z miejsc 2–3 zagrają w ćwierćfinałach. Faza pucharowa Intel Extreme Masters odbędzie się już w Spodku:

3 marca:

12:45 – ćwierćfinał #1

16:35 – ćwierćfinał #2

4 marca:

12:30 – półfinał #1

16:20 – półfinał #2

5 marca:

18:15 – wielki finał

Polska transmisja z turnieju prowadzona będzie przez ESL.TV Polska.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce

Już 25 marca w katowickim Spodku rozpocznie się decydująca faza finałów Intel Extreme Masters w League of Legends. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się wszystkiego o uczestnikach turnieju i ich szansach na zwycięstwo.

IEM Katowice 2017 – co, gdzie, jak i kiedy? Poradnik dla odwiedzających
IEM Katowice 2017 – co, gdzie, jak i kiedy? Poradnik dla odwiedzających

Przez dwa kolejne weekendy Katowice będą stolicą e-sportu za sprawą kolejnej edycji imprezy Intel Extreme Masters. Chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu? Zacznijcie od lektury naszego poradnika.