Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 lutego 2017, 15:46

autor: Paweł Książek

IEM Katowice 2017 – co, gdzie, jak i kiedy? Poradnik dla odwiedzających

Przez dwa kolejne weekendy Katowice będą stolicą e-sportu za sprawą kolejnej edycji imprezy Intel Extreme Masters. Chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu? Zacznijcie od lektury naszego poradnika.

Polacy w turniejach IEM

Polscy zawodnicy od lat należą do światowej czołówki e-sportowców. Podczas Intel Extreme Masters w Katowicach w akcji zobaczymy kilku Polaków, w tym najbardziej utytułowaną drużynę – Virtus.pro.

League of Legends – Jankos

Wśród ośmiu drużyn League of Legends, które będą rywalizować w ramach IEM Katowice, mamy jednego Polaka – Marcina „Jankosa” Jankowskiego reprezentującego barwy H2k-Gaming. Jankos to jeden z najbardziej utytułowanych polskich graczy w LoL-a. Jest stałym uczestnikiem League of Legends Championship Series, może też pochwalić się m.in. najniższym stopniem podium podczas mistrzostw świata w 2016 roku. Bez wątpienia jest to osoba, którą warto zobaczyć w akcji!

Fot. ESL. - 2017-02-23
Fot. ESL.

CS:GO – Virtus.pro

Kto kiedykolwiek słyszał o e-sporcie, na pewno zna Filipa „NEO” Kubskiego czy Wiktora „TaZa” Wojtasa – żywe legendy Counter-Strike’a, wielokrotnych mistrzów świata. W Katowicach pojawi się całe Virtus.pro, które tworzą także Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński oraz Janusz „Snax” Pogorzelski, a ich trenerem jest Jakub „kuben” Gurczyński.

Świeżo upieczeni mistrzowie DreamHack Masters Las Vegas 2017 i zdobywcy wielu prestiżowych tytułów będą robić wszystko, by pojawić się na głównej scenie w Spodku i powtórzyć sukces z 2014 roku, kiedy z Katowic wyjechali z pucharem EMS One. Najpierw czeka ich rywalizacja w fazie grupowej, w której zagrają przeciwko zespołom SK Gaming, Natus Vincere, North, Heroic i Cloud9.

StarCraft II – Nerchio, Elazer, MaNa i inni

Jak wspomniałem, w przypadku StarCrafta II do boju stanie 76 graczy. Wśród nich pojawi się wielu Polaków. Najbardziej utytułowanymi są: Artur „Nerchio” Bloch, Grzegorz „MaNa” Komincz i Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Dodatkowo o zwycięstwo powalczą między innymi Rafał „ParanOid” Kontowicz, Igor „Indy” Kaczmarek czy Mateusz „Matiz” Kowalski. Jedno jest pewne – polskich akcentów podczas pojedynków w StarCrafta II będzie sporo.

TWOIM ZDANIEM

Wybierasz się na IEM 2017?

Nie.
58%
Tak.
42%
Zobacz inne ankiety
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017

Odwiedziliśmy hiszpańską imprezę DreamHack Valencia 2017. Znaleźliśmy się między miłośnikami grania po LAN-ie, fanami e-sportu i cospleyerami. Oto nasze wrażenia.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Faza grupowa w CS:GO wystartuje 1 marca i potrwa dwa dni. Potem wielki finał na scenie w katowickim Spodku. Kto sięgnie po puchar? Czy Virtus.pro da radę? Analizujemy szanse wszystkich zespołów.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce

Już 25 marca w katowickim Spodku rozpocznie się decydująca faza finałów Intel Extreme Masters w League of Legends. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się wszystkiego o uczestnikach turnieju i ich szansach na zwycięstwo.