Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 lutego 2017, 15:46

autor: Paweł Książek

IEM Katowice 2017 – co, gdzie, jak i kiedy? Poradnik dla odwiedzających

Przez dwa kolejne weekendy Katowice będą stolicą e-sportu za sprawą kolejnej edycji imprezy Intel Extreme Masters. Chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu? Zacznijcie od lektury naszego poradnika.

Turnieje poboczne

W ramach targów IEM Expo, odbywających się równocześnie z Intel Extreme Masters, organizowane są także turnieje poboczne, w których zagrają miłośnicy kilku gier.

Puchar Polski Cybersport

Odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) może zainteresować między innymi polski turniej z udziałem czterech drużyn League of Legends i Counter-Strike’a: Global Offensive. Zmagania o 50 tys. złotych będą mieć miejsce 5 marca. Mecze już od samego rana!

Heroes of the Storm

W Katowicach nie mogło zabraknąć także innej produkcji Blizzarda – Heroes of the Storm. Na dedykowanej scenie w MCK w dniach 3–5 marca odbędzie się turniej dla 8 drużyn. W puli nagród 100 tys. dolarów.

Fot. ESL. - 2017-02-23
Fot. ESL.

Intel Challenge

W Intel Challenge rywalizować będą żeńskie drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive. Nastąpi to 2 marca, a także 3 marca na jednej ze scen w MCK, już z udziałem publiczności. O 30 tys. dolarów zagrają zespoły: Team Secret, EYESports female, Selfless Gaming, Team expert, Team LDLC, PRoperty, CLG RED i Silhouette.

CrossFire

Turniej CrossFire zgromadzi cztery drużyny: SuperValiant (Chiny), FlipSid3 Tactics (Europa), PENTA Sports (Europa) i ESC Gaming (Europa). Uczestnicy 4 marca na jednej ze scen MCK powalczą o nagrody z puli wynoszącej 15 tys. dolarów.

TWOIM ZDANIEM

Wybierasz się na IEM 2017?

Nie.
58%
Tak.
42%
Zobacz inne ankiety
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017

Odwiedziliśmy hiszpańską imprezę DreamHack Valencia 2017. Znaleźliśmy się między miłośnikami grania po LAN-ie, fanami e-sportu i cospleyerami. Oto nasze wrażenia.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Faza grupowa w CS:GO wystartuje 1 marca i potrwa dwa dni. Potem wielki finał na scenie w katowickim Spodku. Kto sięgnie po puchar? Czy Virtus.pro da radę? Analizujemy szanse wszystkich zespołów.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce

Już 25 marca w katowickim Spodku rozpocznie się decydująca faza finałów Intel Extreme Masters w League of Legends. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się wszystkiego o uczestnikach turnieju i ich szansach na zwycięstwo.