Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Forgotten Worlds – powrót do niezwykłych krain

UWAGA: Opis tego moda zawiera spojlery – w tekście wymienione są specjalne lokacje odwiedzane w toku głównej linii fabularnej Wiedźmina 3, jak również w dodatkach Serca z kamienia oraz Krew i wino.

Forgotten Worlds:
 1. Język: – (mod bez tekstu)
 2. Twórca: ducknukam
 3. Rozmiar: 0,17 MB
 4. Premiera: czerwiec 2016
 5. Obecna wersja: 1.31.1 (listopad 2016)

Biały Sad, Velen, Novigrad, Skellige, Kaer Morhen i Toussaint składają się na niezwykle rozległy świat do eksploracji w Wiedźminie 3. Jednak ten, kto przeszedł grę, wie, że na tym lista obszarów do zwiedzania się nie kończy, bo przygoda regularnie zabiera nas w dodatkowe, wyjątkowe miejsca – dostępne niestety tylko przez chwilę. Mod Forgotten Worlds powstał dla tych wszystkich graczy, którzy chcieliby jeszcze raz zobaczyć obce światy, przez które Avallac’h prowadził Geralta, albo poszwendać się po Krainie Tysiąca Baśni. Z tą modyfikacją za naciśnięciem jednego klawisza (no, właściwie dwóch) przeniesiesz się do tych lokacji.

Oczywiście wraz z teleportacją w dzienniku nie pojawią się znowu zadania, które pierwotnie wykonywało się w tych miejscach – mod należy potraktować w kategoriach atrakcji turystycznej. Wprawdzie masz szansę powalczyć z przeciwnikami właściwymi danej krainie, ale z przebywającymi tam NPC (jeśli jakichś spotkasz) raczej nie pogadasz. Ponadto trzeba liczyć się z rozmaitymi błędami, np. graficznymi. I jeszcze jedna ważna sprawa – twórca modyfikacji nie przewidział opcji powrotu w miejsce, z którego nastąpiła teleportacja, więc warto połączyć Forgotten Worlds z modem takim jak Fast Travel from Anywhere, żeby nie utknąć w grze.

 1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

 1. Pobierz plik „Forgotten Worlds” i wypakuj zawartość archiwum do folderu „Mods” w katalogu z zainstalowaną grą. (Albo użyj Nexus Mod Managera).
Domyślne skróty klawiszowe i przypisane im lokacje:
 1. [Ctrl] + [Num 0] – Wyspa Mgieł (pogodnie);
 2. [Ctrl] + [Num 1] – Wyspa Mgieł (mroczna aura);
 3. [Ctrl] + [Num 2] – pierwszy obcy świat: pustynny;
 4. [Ctrl] + [Num 3] – drugi obcy świat: dolina pełna chmur gazu;
 5. [Ctrl] + [Num 4] – trzeci obcy świat: podwodne ruiny;
 6. [Ctrl] + [Num 5] – czwarty obcy świat: mroźne pustkowia;
 7. [Ctrl] + [Num 6] – piąty obcy świat: Tir na Lia;
 8. [Ctrl] + [Num 7] – świat Pana Lusterko;
 9. [Ctrl] + [Num 8] – zimowa wersja Białego Sadu;
 10. [Ctrl] + [Num 9] – Kraina Tysiąca Baśni;
 11. [Ctrl] + [Num *] – Toussaint (przy Wiatraku Dulcynei);
 12. [Ctrl] + [Num -] – leże Ukrytego.

Oprócz tego mod wymaga skonfigurowania skrótów klawiszowych do teleportacji. Najprościej poradzić sobie z tym, pobierając ze strony Forgotten Worlds plik „input.settings”, a następnie podmieniając na niego jego odpowiednik w folderze „The Witcher 3” w Dokumentach.

Jest to jednak równoznaczne z usunięciem dodatkowych klawiszy skonfigurowanych na potrzeby innych modów, a także z przywróceniem podstawowego sterowania do domyślnych ustawień. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na ręczną zmianę obłożenia przycisków:

 1. Zadanie ułatwi Ci pobranie programu Input.Settings Patcher. Gdy to zrobisz, rozpakuj archiwum gdziekolwiek i uruchom plik .exe.
 2. Na liście po lewej stronie zaznacz jedenaście pozycji: „[Boat]”, „[BoatPassenger]”, „[Combat]”, „[Combat_Replacer_Ciri]”, „[Diving]”, „[Exploration]”, „[Exploration_Replacer_Ciri]”, „[Horse]”, „[Horse_Replacer_Ciri]”, „[JumpClimb]” i „[Swimming]”.
 3. W polu „Insert key” po prawej stronie wpisz „IK_LControl”, natomiast w polu „Insert action name” tuż poniżej wpisz „FW_Enabled”. Następnie kliknij czerwony przycisk „Add Keybind”.

Tę samą operację (wpisywanie tekstu w dwa pola i klikanie przycisku) powtórz dwanaście razy dla następujących par wpisów:

 1. IK_NumPad0 – FW_IsleOfMistsCW
 2. IK_NumPad1 – FW_IsleOfMists
 3. IK_NumPad2 – FW_Desert
 4. IK_NumPad3 – FW_DarkValley
 5. IK_NumPad4 – FW_UnderwaterRuins
 6. IK_NumPad5 – FW_EternalCold
 7. IK_NumPad6 – FW_AenElle
 8. IK_NumPad7 – FW_MirrorsPalace
 9. IK_NumPad8 – FW_WhiteOrchardW
 10. IK_NumPad9 – FW_FantasyLand
 11. IK_NumStar – FW_Toussaint
 12. IK_NumMinus – FW_Unseen

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdefiniować sobie inne skróty klawiszowe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem modów, ale nie znaczy to, że w 2020 roku nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem różnymi modyfikacjami.

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.