Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Witcher Book Collection – więcej tekstów do przeczytania

Witcher Book Collection:
  1. Język: polski (w większości)
  2. Twórca: KasparsBITELV
  3. Rozmiar: 4,6 MB
  4. Premiera: luty 2016
  5. Obecna wersja: 2.0 (wrzesień 2016)

Osoby interesujące się kulisami produkcji Wiedźmina 3 zapewne wiedzą, że do finalnej wersji gry nie trafiło wiele z planowanej zawartości – w tym sporo książek. Pewien fan postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócił tyle tekstów, ile się dało. Efektem jego starań jest niniejszy mod, umieszczający w świecie Dzikiego Gonu jakieś 70 starych-nowych dokumentów do przeczytania. Co ciekawe, nie zostały one rozrzucone byle jak – twórca zadał sobie trud, by na nowe książki i inne zapiski trafiało się tam, gdzie ma to sens. Niektóre można kupić, inne znajduje się w toku eksploracji, część funkcjonuje nawet jako nagrody za zadania.

Jednak na tym lista zmian oferowanych przez Witcher Book Collection się nie kończy. Autor modyfikacji pokusił się też o wrzucenie do gry wszystkich książek z pierwszego Wiedźmina i Wiedźmina 2! Niestety, w obecnej wersji teksty są po angielsku, ponadto wszystkie zostały skupione w jednym miejscu – można je nabyć u księgarza na rynku w Novigradzie. Oprócz tego moder opatrzył setki przedmiotów krótkimi opisami (np. książki, składniki rzemieślnicze i obiekty związane z zadaniami). I jeszcze jedna dobra zmiana – w ofercie książęcego kamerariusa w Beauclair i w księgarni w Novigradzie pojawiły się brakujące pozycje o potworach.

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

  1. Pobierz plik „Witcher Book Collection” i wypakuj zawartość archiwum do folderu „Mods” w katalogu z zainstalowaną grą. (Albo użyj Nexus Mod Managera).
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem modów, ale nie znaczy to, że w 2020 roku nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem różnymi modyfikacjami.

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.