Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Lore-friendly Witchers – bardziej wiedźmińscy wiedźmini

Lore-friendly Witchers:
  1. Język: – (mod bez tekstu)
  2. Twórca: DazzlingDjango
  3. Rozmiar: do 22,6 MB
  4. Premiera: sierpień 2015
  5. Obecna wersja: 0.7 (kwiecień 2016)

W zasadzie kiedy grałem w Dziki Gon, nie myślałem, że z wyglądem wiedźminów jest coś nie tak... aż trafiłem na ten mod. Pod niniejszą pozycją kryją się w istocie dwie przeróbki, które razem składają się na „bardziej przyjaznych kanonowi wiedźminów”. Pierwsza z nich zajmuje się oczami – sprawia, że świecą w ciemności, a do tego wyglądają na bardziej kocie (dotyczy to nie tylko Geralta, ale również Vesemira i reszty zabójców potworów).

Druga część moda skupia się na samym Białym Wilku, czyniąc go... cóż, prawdziwie białym. Cera Geralta robi się znacznie bardziej blada i zaczynają delikatnie przebijać spod niej naczynia krwionośne, a brwi przestają być ciemne (jak kompletny zanik pigmentu, to kompletny, prawda?). Krótko mówiąc, wprowadzone zmiany to czysta kosmetyka – ale kosmetyka, która potęguje klimat i sprawia, że lepiej rozumiemy, dlaczego wiedźmin na każdym kroku jest wyzywany od parszywych odmieńców. Przy czym efekt nie jest tak dosadny jak przy zatruciu eliksirami, więc Geralt nadal może się podobać. ;-)

  1. Pobierz mod Lore-friendly Witchers ze strony Nexus Mods
  2. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

W ramach uzupełnienia proponuję zainteresować się również modem Lore Friendly Ciri. Dzięki niemu wiedźminka zmywa z twarzy większość (szpecącego ją moim zdaniem) makijażu, jej oczy delikatnie zmieniają odcień (w stronę „czystej” zieleni), a włosy stają się nieco ciemniejsze – bardziej popielate niż białe. Zmiany dotyczą zarówno dorosłej, jak i młodej Ciri.

Jak wspomniano powyżej, Lore-friendly Witchers składa się z więcej niż jednej części. Dlatego ze strony moda trzeba pobrać aż trzy pliki: „Real Witcher Eyes”, „True Mutantism” i „True Mutantism: Hearts of Stone” (ostatni czyni modyfikację kompatybilną ze znamieniem na twarzy Geralta z dodatku Serca z kamienia).

  1. Wszystkie trzy archiwa należy wypakować w folderze „Mods” w katalogu, w którym masz zainstalowanego Wiedźmina 3. (Albo użyć Nexus Mod Managera).
  2. Warto jeszcze wspomnieć, że autor oferuje alternatywną wersję wiedźmińskich oczu – z szerszymi źrenicami (takimi jak oryginalne). Jeśli wolisz tę formę, pobierz i wypakuj plik Real Witcher Eyes: Vanilla Pupils” zamiast „Real Witcher Eyes”.

Pomimo faktu, że ostatnia wersja moda wyszła przed debiutem Edycji Gry Roku, nie napotkałem problemów z używaniem przeróbki w Wiedźminie 3 w wersji 1.31.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.