Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Extra Animations – mało praktyczne, ale klimatyczne

Extra Animations:
  1. Język: – (mod bez tekstu)
  2. Twórca: GreatArchimedes
  3. Rozmiar: 0,18 MB
  4. Premiera: czerwiec 2016
  5. Obecna wersja: 1.6.2 (wrzesień 2016)

Pewnie nie tylko ja byłem nieco zdziwiony i odrobinę rozczarowany, gdy stało się jasne, że Geralt w Wiedźminie 3 pije mikstury i spożywa posiłki w magiczny sposób – natychmiast, bez jakiejkolwiek animacji. A raczej nie „pewnie”, tylko „na pewno”, skoro powstały mody niwelujące ów „problem” z niewykonywaniem przez bohatera ruchów przy określonych czynnościach. Extra Animations to chyba najbardziej kompleksowa przeróbka spośród wszystkich z tej kategorii.

Autor zabrał się nie tylko za konsumowanie żywności i napojów (dotyczy to wyłącznie przedmiotów aktywowanych skrótami szybkiego dostępu). Dodatkowe animacje uwzględniają też akcje takie jak zaglądanie do pojemników, zrywanie ziół, nakładanie olejów na ostrza, a także ulepszanie oręża (przy dwóch ostatnich trzeba mieć dobytą broń) i pancerza (w tym przypadku Geralt... poprawia krawat). Wiedźminowi można też kazać usiąść jak do medytacji. Wprawdzie po jakimś czasie radość z pogłębionej immersji ustępuje wnioskowi, że unieruchamiające postać na kilka sekund animacje są mało praktyczne, ale mod i tak cieszy. Chyba mógłbym przywyknąć do faktu, że podczas starć mam czas tylko na picie eliksirów...

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

  1. Pobierz plik „extraAnimations” i wypakuj zawartość archiwum do folderu „Mods” w katalogu z zainstalowaną grą. (Albo użyj Nexus Mod Managera).

Oprócz tego autor proponuje podmianę kilku plików w celu ustalenia klawisza odpowiedzialnego za siadanie, ale możemy łatwiej (i bezpieczniej) obejść ten krok, korzystając z programu Input.Settings Patcher. Pobrawszy go, rozpakuj archiwum gdziekolwiek i uruchom plik .exe. Następnie z listy po lewej stronie wybierz pozycję „[Exploration]” i przejdź do dwóch pól tekstowych po prawej. W „Insert key” po znakach „IK_” wstaw dowolny klawisz (np. „U”), natomiast w „Insert action name” wpisz „Sit”. Jeszcze tylko kliknij przycisk „Add Keybind” i gotowe.

Niestety, wygląda na to, że mod Extra Animations jest nie do pogodzenia z The Daily Monster Hunt Challenge – nie udało mi się uruchomić gry z aktywnymi obiema przeróbkami. Natomiast konflikt między modyfikacjami Forgotten Worlds i All Quest Objectives on Map rozwiązał program Script Merger.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.