Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

The Gwent Card Dealer – kup je wszystkie!

The Gwent Card Dealer:
  1. Język: polski
  2. Twórca: mangekyoumadara1987
  3. Rozmiar: 0,04 MB
  4. Premiera: grudzień 2015
  5. Obecna wersja: „finalna” (czerwiec 2016)

Karty zostały rozproszone po całym świecie, więc budowanie różnych talii gwinta to zadanie rozpisane na dziesiątki (jeśli nie setki) godzin gry w Wiedźmina 3. A jeśli ktoś chciałby szybko stworzyć i przetestować zestaw inny niż Królestw Północy... albo zwyczajnie nie ma cierpliwości, by polować na pojedyncze karty po zadaniach, turniejach, lochach i karczmach? Wówczas w sukurs przychodzi właśnie mod The Gwent Card Dealer, który umożliwia nabycie wszystkich kart, jakie istnieją (również tych z talii Skellige), u jednego kupca – kwatermistrza we Wrońcach.

Pomysł jest prosty (niestrudzeni kolekcjonerzy powiedzą zapewne: prostacki), ale twórca zadbał, by jego mod miał sens. W podstawowej wersji przeróbki najbardziej wyjątkowe karty – mowa o tych, które są związane z różnymi zadaniami – stają się dostępne w sklepie dopiero po osiągnięciu przez Geralta odpowiednio wysokiego poziomu (35. dla „podstawki”, 50. dla zawartości z Krwi i wina). No i trzeba pamiętać, że cały ten karciany asortyment swoje kosztuje – chęć skompletowania wszystkich pięciu talii może puścić Cię z torbami...

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

Wprawdzie mod nie jest opisany jako kompatybilny z najnowszą edycją gry, ale nie trzeba się tym przejmować – działa bez zarzutu z wersją 1.31.

  1. Na początek zdecyduj, która z dwóch wersji moda Cię interesuje – z opisanymi powyżej restrykcjami odnośnie poziomu, na którym w sklepie odblokowują się karty z zadań (górny plik na liście na stronie), czy bez nich (dolny).
  2. Niezależnie od wyboru w obu wypadkach instalacja przebiega tak samo – pobrane archiwum wypakuj do folderu „Mods” w katalogu, w którym masz zainstalowanego Wiedźmina 3. (Albo użyj Nexus Mod Managera).

The Gwent Card Dealer wchodzi w konflikt z modami Witcher Book Collection i Gwent Plus Plus – jednak można korzystać ze wszystkich trzech naraz po scaleniu odpowiednich skryptów programem Script Merger. Rzecz jasna, w ofercie kwatermistrza nie znajdziesz kart dodanych przez modyfikację Gwent Plus Plus.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.