Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 maja 2003, 18:39

autor: Kokosz

E3 2003: Cisza przed burzą...

Największa impreza poświęcona grom komputerowym właśnie sie zaczyna. Przez te kilka dni na bieżąco będziecie mogli przeczytać co takiego wydażyło sie na E3. Dzis zapraszamy na materiał wprowadzający.

E3 2003: Cisza przed burzą

Rozpoczęły się największe targi elektronicznej rozrywki tego roku. E3, które ponownie mają miejsce w Los Angeles raz jeszcze udowodnią Europie, że targi ECTS są jedną, wielką pomyłką. Swoją obecność na tych targach zapowiedziało mnóstwo firm – począwszy od największych (Electronic Arts, Atari, Microsoft, Eidos), przez mniejszych (Strategy First, JoWood, Acclaim). W sumie liczba wystawców będzie wynosiła ponad 40 i na każdym prezentowane będą tytuły, które już od jakiegoś czas są w produkcji, a także te, nad którymi prace dopiero ujawniono. Przez kilka ostatnich dni na światowych serwisach o tematyce gier aż wrzało od mniej lub bardziej oficjalnych wiadomości na temat tego, co zostanie pokazane na targach. Najbliższe 3 dni pozbawią nas wszelkich wątpliwości. Na łamach GIER-OnLine codziennie będziecie mogli przeczytać relację z minionego właśnie dnia targów. Dowiecie się m.in. co się wydarzyło, jakie gry zaprezentowano, a także jakie wrażenia zrobiły pokazy na zaproszonych przedstawicieli mediów.

Tegoroczne E3 już teraz okazały się targami elektronicznej rozrywki jakich nie było od lat. Organizatorzy sprzedali łącznie powierzchnię o rozmiarze 515,000 stóp kwadratowych, dzięki czemu targi zyskały większy rozmiar niż największe (jak dotąd) E3 2000. Ilość prezentowanych produktów szacuje się na około 1300, w skład których wchodzić będą zarówno gry na PC i konsole, jak i sprzęt komputerowy, telefoniczny itp. Po zakończeniu targów planowane jest wydanie dwupłytowego (w formacie DVD) podsumowania E3 2003, na którym znajdziemy wszystkie filmy promocyjne, jakie zostaną zaprezentowane. Jeden z zachodnich serwisów zajmujący się wyłącznie magazynowaniem tego typu materiałów zapowiedział, że planuje wydać własną kompilację, gdyż na 2 płyty DVD nie zmieszczą się wszystkie rzeczy, jakie zostaną pokazane. Serwis ten planuje wydać czteropłytową edycję podsumowania E3 2003. Wracając do wspomnianych 1300 produktów – organizatorzy sporządzili procentowe rozeznanie i tak procentowy podział typów pokazywanych produktów wygląda następująco:

 • 57.3 % - gry na komputery klasy PC i konsole
 • 26.7 % - sprzęt komputerowy
 • 8.6 % - przenośne konsole do gier
 • 4.7 % - PDA, telefonia komórkowa i inne
 • 2.6 % - masowe gry internetowe

Podobny podział procentowy przygotowano dla gatunków gier, jakie zostaną zaprezentowane na tegorocznych E3.

 • 20.3 % - gry akcji
 • 15,5 % - gry sportowe i wyścigi
 • 11.7 % - gry cRPG
 • 8.3 % - gry strategiczne
 • 8 % - gry przygodowe
 • 5,1 % - gry dla dzieci
 • 4,8 % - programy edukacyjne
 • 2,9 % - gry symulacyjne
E3 2003: I po burzy...

Ostatni dzień targów E3 2003 nie był już tak fascynujący jak poprzednie, ale również posiadał kilka zaskakujących akcentów...

E3 2003: Tajfun gier

Do gmachu Convention Center po raz dziewiąty wpuszczona została horda graczy, którzy przez ostatni tydzień umierali z ciekawości jakie gry zostaną zaprezentowane na targach E3 2003 ...

E3 2003: Dzień zero...

Oto kolejna część naszej relacji z targów E3 2003. Tym razem opisujemy co można było zobaczyć w tzw. dniu "zerowym" czyli pokazach przeznaczonych jedynie dla mediów.