Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 26 października 2016, 13:55

autor: Filip "fsm" Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Coffee Noir. Najciekawsze polskie gry z Poznań Game Arena

PGA jak co roku przyciągnęło sporą ilość miłośników elektronicznej rozrywki. W przeciwieństwie do WGW sporo miejsca zajęły rodzime firmy tworzące gry, dzięki czemu mogliśmy wypróbować wiele bardzo dobrze zapowiadających się tytułów spoza głównego nurtu.

Coffee Noir

Oto chyba pierwszy na świecie edukacyjny program biznesowy ubrany w szatki ręcznie rysowanej gry będącej hybrydą tycoona i pozycji przygodowej. Coffee Noir jest ekonomicznym symulatorem dziejącym się w przyszłości stylizowanej na lata 50. XX wieku. Gracze zostaną szefami przedsiębiorstwa produkującego kawę, ale tak naprawdę na rozwiązanie czeka zagadka zaginięcia pewnej osoby, do czego konieczne będzie wejście właśnie na kawowy rynek i początkowo utrzymanie się na powierzchni, a stopniowo radzenie sobie coraz lepiej, by zostać prawdziwym potentatem w branży. Dzięki kontaktom z innymi ludźmi biznesu, prowadzeniu rozmów i negocjacji otrzymamy możliwość dotarcia do prawdy i znalezienia winnego. W tle będą działać prawdziwe ekonomiczne mechanizmy – zważywszy na fakt, że Coffee Noir to dzieło naukowców z Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, nie powinno to dziwić.

Gra jest w zasadzie ukończona i dostępna z poziomu przeglądarki po stworzeniu płatnego konta. Twórcy obecnie pracują nad dodaniem delikatnych animacji, by produkt nieco ożył. Jeśli szukacie dowodu na tezę, że gry uczą, to Coffee Noir stanowi tego doskonały przykład.

Błyskawiczne gry – 7 hitów, które wymyślono w kilka dni
Błyskawiczne gry – 7 hitów, które wymyślono w kilka dni

Czasem nie trzeba budżetu i ośmiu lat pracy, by stworzyć przebój. Niektórym wystarczy kilkadziesiąt godzin, czteropak energetyków i pizza. Niemożliwe? Na imprezach zwanych Game Jam nie takie rzeczy się robi…

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).