Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 marca 2016, 15:39

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Automatron, Wasteland Workshop i Far Harbor - co wiemy o dodatkach do gry Fallout 4?

Fallout 4 doczeka się kilku dodatków wchodzących w skład przepustki sezonowej. W poniższym tekście zawarliśmy wszystko, co na razie wiemy o nadchodzących DLC.

NADCHODZĄCE DLC W SKRÓCIE:
  1. trzy zapowiedziane dodatki zatytułowane Automatron, Wasteland Workshop i Far Harbor;
  2. koszt przepustki sezonowej pozwalającej na pobranie wszystkich DLC wynosi na Steamie 49,99 euro, czyli ok. 215 zł;
  3. każdy z dodatków można także zakupić oddzielnie;
  4. Automatron wprowadza opcję konstruowania własnych robotów;
  5. Wasteland Workshop umożliwia budowę klatek i łapanie w nie zamieszkujących Pustkowia stworów;
  6. Far Harbor przynosi nową dużą lokację położoną na wyspie.

Fallout 4, choć niewątpliwie doceniony na świecie i w branży elektronicznej rozrywki, mogący pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, nie potrafił przekonać do siebie sporej grupy graczy, którzy od kolejnej części serii oczekiwali dużo większych zmian, ulepszeń i rozgrywki nastawionej bardziej na role-playing niż brutalną rozwałkę. Przesadzone opinie o stylu zabawy rodem z takich gier jak Call of Duty nie oddają zupełnie obrazu gry i nie przekonują osób, które zwiedzaniu Bostonu i okolic poświęciły dziesiątki, a może i setki godzin. Tak czy inaczej, Bethesda umiejętnie rozgrywa tę partię i jak to w przypadku wielu dużych produkcji bywa, zamierza zwiększyć jeszcze zysk ze sprzedaży gry, oferując do niej kolejne dodatki. Na razie zostały zapowiedziane trzy: Automatron, Wasteland Workshop i Far Harbor. Dwa pierwsze raczej tylko poszerzą mechanikę zabawy, natomiast trzeci zabierze nas do zupełnie nowej lokacji i zaoferuje intrygującą oraz brutalną historię na wyspie u wybrzeży stanu Maine. Wiemy także, że Bethesda wciąż pracuje nad Creation Kit, czyli narzędziem dla moderów, oraz nowym trybem rozgrywki o nazwie Survival, w którym postać gracza będzie zmuszona do odpoczynku, spania, posiłków i innych tego typu zachowań koniecznych do funkcjonowania w realnym świecie. Póki co skupmy się jednak na tym, czego dowiedzieliśmy się o nadchodzących DLC, bo premiera pierwszego z dodatków już za kilka dni.

TWOIM ZDANIEM

Czy zamierzasz kupić dodatki DLC do Fallouta 4?

Nie.
59,8%
Tak.
31%
Jeszcze nie wiem.
9,2%
Zobacz inne ankiety
Fallout 4

Fallout 4

Fallout 4: Far Harbor

Fallout 4: Far Harbor

Fallout 4: Automatron

Fallout 4: Automatron

Fallout 4: Wasteland Workshop

Fallout 4: Wasteland Workshop