Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

The Witcher 3: Wild Hunt Publicystyka

Publicystyka 15 września 2015, 13:41

autor: Maiman

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - wrzesień 2015

Jak zainstalować mody do Wiedźmina 3? Jakimi modyfikacjami warto się zainteresować? Wybraliśmy najlepsze i najciekawsze usprawnienia. ponadto planujemy odświeżać temat, gdy Wiedźmin 3: Dziki Gon dostanie kolejną porcję modyfikacji.

Choć Wiedźmin 3 nie ma na karku nawet pół roku, a oficjalne narzędzie moderskie otrzymał stosunkowo niedawno, gracze od dnia premiery pracowali zawzięcie nad kolejnymi upiększającymi rozgrywkę nakładkami. Mimo że studio CD Projekt Red systematycznie uzupełnia swoją i tak już bogatą produkcję kolejnymi łatkami, fanom – żądnym przedłużenia żywotności Dzikiego Gonu do granic możliwości – wciąż mało, dlatego nieustannie tworzą, tworzą i tworzą własną zawartość, zaś lista autorskich modów przekracza już 500 pozycji.

Spośród nich wybraliśmy dla Was najlepsze – zmieniające Wiedźmina nie tylko pod względem graficznym, ale również usprawniające jego mechanikę czy wprowadzające mniejsze, choć istotne i często pożądane, zmiany. Wszystkie modyfikacje obecne w zestawieniu są kompatybilne z aktualną wersją gry (1.08.4) oraz z polską wersją językową, a większość z nich stale się rozwija, dlatego instalacja przyszłych, oficjalnych aktualizacji nie powinna skutkować pojawieniem się problemów natury technicznej.

Instalacja modów do Wiedźmina 3

Wiedźmin 3 posiada wsparcie dla zawartości dostępnej na stronie Nexus Mods. Oznacza to, że interesujące Was modyfikacje możecie pobrać za pomocą Nexus Mod Managera (w dalszej części tekstu oznaczanego akronimem NMM).

NMM umożliwia automatyczne aktywowanie modów (czyli – w przypadku Wiedźmina 3 – ich rozpakowywanie i zapisywanie w folderze Mods znajdującym się w katalogu z grą). Oprócz tego nie robi nic więcej, dlatego informacje o ewentualnych dodatkowych krokach, które należy podjąć, by zapewnić poprawne działanie modyfikacji (np. zmiana plików znajdujących się poza folderem Mods) znajdziecie w widocznej pod opisem każdego moda instrukcji instalacji.

Obsługa Nexus Mod Managera

1) Ściągnij i uruchom program Nexus Mod Manager.

2) Poczekaj, aż program przeskanuje dysk w poszukiwaniu gier lub zatrzymaj skanowanie i wybierz produkcję, którą chcesz zmodyfikować.

3) W zakładce Mods wybierz odpowiednią modyfikację (może znajdować się w stworzonym automatycznie podkatalogu) i kliknij drugi od góry przycisk (puzzel z zieloną strzałką) – mod zostanie aktywowany.

UWAGA: Aby pobierać modyfikacje z serwisu Nexus Mods, należy utworzyć na nim konto.

Wiedźmin 3 nie posiada znanej chociażby ze Skyrima obsługi pakietów .esp, dlatego część modyfikacji wymaga instalacji ręcznej, którą również opisaliśmy w poszczególnych instrukcjach.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda
Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Najlepsze mody do gry Fallout 4 – edycja druga (styczeń 2017)
Najlepsze mody do gry Fallout 4 – edycja druga (styczeń 2017)

Fallout 4 żyje dzisiaj dzięki twórcom modów. Wybraliśmy kilkanaście modyfikacji, które uprzyjemnią powrót na postapokaliptyczne pustkowia.