Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 11 kwietnia 2015, 14:00

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II

Premiery Mount & Blade II: Bannerlord ani widu, ani słychu, ale dzięki moderom poprzednie gry z serii wciąż oferują masę zabawy. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych modyfikacji do Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband.

Seria Mount & Blade oferuje świetne gry – rozbudowane i pełne możliwości – ale nie z tego bierze się jej popularność i długowieczność. Kluczem do sukcesu owego cyklu okazała się jego otwartość na modyfikacje. W ciągu dekady, która minęła od premiery pierwszego Mount & Blade, powstały tysiące przeróbek, nierzadko wywracających oryginał do góry nogami i zmieniających umieszczony w nim quasi-średniowieczny świat w coś z zupełnie innej bajki. Wprawdzie techniczne zacofanie cechujące dzieła studia TaleWorlds sprawia, że miłośnicy cyklu z coraz większym utęsknieniem wypatrują zapowiedzianego parę lat temu sequela – opatrzonego podtytułem Bannerlord – ale ponieważ ów nieprędko trafi w nasze ręce, pozostaje cieszyć się tym, co mamy. Dlatego wybraliśmy dla was dziesięć najciekawszych modyfikacji do gier z omawianej serii, które powinny zapewnić setki godzin zabawy. Weterani Mount & Blade być może znajdą tu dla siebie coś, o czym jeszcze nie słyszeli, natomiast nowicjusze mają szansę przekonać się, jak bogatą w możliwości „piaskownicą” są gry z tego cyklu.

Zanim przejdziemy do rzeczy, nadmienię, że skupiłem się na modach do najpopularniejszych odsłon – czyli Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband – a kolejność ich wymieniania jest z grubsza przypadkowa. Jeśli w artykule zabrakło waszej ulubionej modyfikacji, nie omieszkajcie napisać o niej w komentarzu.

I jeszcze słówko o wielkich nieobecnych – pominąłem sławne mody Mount & Musket: Battalion i Brytenwalda, gdyż oba doczekały się komercyjnych wydań jako dodatki do Mount & Blade: Warband, zatytułowane (odpowiednio) Napoleonic Wars i Viking Conquest. W artykule nie znajdziecie też modyfikacji do Mount & Blade: Ogniem i mieczem, jako że odsłona ta cieszy się bardzo małą popularnością wśród moderów.

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade

Mount & Blade

Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord
Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord

Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.

Czy wielbłąd może być Płotką? Pytamy o Mount & Blade 2: Bannerlord
Czy wielbłąd może być Płotką? Pytamy o Mount & Blade 2: Bannerlord

Tego samego dnia, w którym deweloperzy z TaleWorlds Interactive ogłosili datę debiutu gry Mount and Blade 2: Bannerlord, mieliśmy okazję porozmawiać z jednym założycieli studia i spytać, jakim cudem ten tytuł powstaje tak powoli.

10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię
10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię

Chociaż do premiery Mount & Blade II coraz bliżej, to jednak wciąż daleko. Gdy nachodzi więc ochota, by pograć w M&B, na ratunek przychodzą moderzy. Oto 10 ciekawych modyfikacji do gier z cyklu Mount & Blade, które powstały w ostatnich latach.