Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Pillars of Eternity Publicystyka

Publicystyka 24 marca 2015, 15:38

autor: Tyon

Pillars of Eternity bez tajemnic - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Co zawierać będzie polska edycja gry? Ile lokacji będziemy w stanie zwiedzić? Czy można kontynuować przygodę po zakończeniu głównego wątku fabularnego? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym obszernym FAQ!

W poniższym zestawieniu zebraliśmy najciekawsze oraz najczęściej zadawane pytania na temat Pillars of Eternity, które pojawiły się w specjalnie stworzonym na forum wątku. Tekst nie zawiera żadnych spoilerów – szczegółowe kwestie dotyczące fabuły, towarzyszy czy odwiedzanych lokacji zostały pominięte.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015

Edycje i dalszy rozwój gry

Co zawierać będzie polska edycja gry?

Pudełkowy nakład premierowy Pillars of Eternity w Polsce to tzw. Edycja Awanturnika, która zawiera obszerną instrukcję, drukowany przewodnik, mapę oraz płytę ze ścieżką dźwiękową (wybrane utwory). Aktualne ceny tego zestawu znajdują się w tym miejscu (po odfiltrowaniu edycji cyfrowych).

Czy w Polsce będzie dostępna edycja kolekcjonerska?

Tak, ale tylko w wersjach cyfrowych nazwanych Champion Edition oraz Royal Edition. Poszczególne pakiety różnią się oczywiście zawartością – w skład najbogatszego wchodzi m.in. poradnik wydawnictwa Prima, księga kolekcjonera (112-stronicowy przewodnik po świecie gry), nowela autorstwa Chrisa Avellone’a. Szczegóły wszystkich zestawów znajdują się na stronie buy.pillarsofeternity.com. Cyfrowe zestawy proponuje wielu polskich sprzedawców oferujących produkty firmy Paradox.

Co zyskam, składając zamówienie przedpremierowe?

Osoby, które złożyły pre-order, otrzymają DLC w postaci dwóch przedmiotów specjalnych – miniaturkę wielkiego kosmicznego prosiaczka (świecący w ciemności zwierzak towarzyszący drużynie) oraz ochronny Pierścień Przysięgi Graunta. Przedmioty te dostaną też osoby, który wsparły tytuł na Kickstarterze.

Czy w pudełku z grą na PC znajdzie się klucz do platformy Steam?

Tak, w pudełku znajdzie się klucz do platformy Steam. Grę bez zabezpieczeń DRM można kupić na platformie GOG.

Czy gra będzie posiadać polski dubbing?

Nie, lokalizacja obejmuje jedynie tekst i jest dostępna we wszystkich edycjach gry.

Czy będzie można zmieniać wersję językową?

Tak, we wszystkich wersjach da się to zrobić w dowolnym momencie z poziomu gry.

Czy do gry planowane jest wydanie DLC lub dodatku?

Tak, twórcy zapowiedzieli powstanie pełnowartościowego dodatku do gry, wprowadzającego nowe lokacje i fabułę. Natomiast DLC nie jest planowane.

Czy twórcy planują stworzenie drugiej części gry?

Tak, niedawno autorzy gry ogłosili, że poważnie zastanawiają się nad kontynuacją. Tempo prac prawdopodobnie zależeć będzie od komercyjnego sukcesu Pillars of Eternity.

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity