Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 26 grudnia 2014, 13:54

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

25 gier, na które nie czekasz, a powinieneś – ciche hity 2015

Zestawiliśmy ćwierć setki mniej znanych tytułów, które w przyszłym roku mogą nam sprawić miłe zaskoczenie i stanowić świetną odskocznię od tytułów wielkich wydawców.

Przyszły rok będzie bez wątpienia obfitował w sporo wysokobudżetowych tytułów – kontynuacje znanych serii, nowe, promowane przez wielkie studia marki, produkcje uznanych zespołów. Na obrzeżach największej sławy na uwagę graczy czyhają jednak także nieco mniej znane, a równie warte naszego zainteresowania gry. Wyłoniliśmy dla Was dwadzieścia pięć projektów, które mają zawitać na nasze komputery/konsole już w 2015 roku, a które raczej nie mogą liczyć na wielomilionowe kampanie marketingowe oraz występy na okładkach magazynów. Większości z nich naprawdę szkoda przegapić.

W zestawieniu tym pominęliśmy produkcje, które z jakiegoś powodu zyskały już rozgłos – nie znajdziecie tu więc sequeli uznanych, niezależnych tytułów (przykro nam, Hotline Miami 2) ani gier, które pomimo ograniczonego budżetu zdobyły powszechną uwagę (stąd nieobecność No Man's Sky). Ale nawet bez tych dwóch kategorii znalazło się tutaj miejsce dla bardzo wielu gatunków oraz bardzo wielu deweloperów – zarówno tych uznanych (jak np. Klei Entertainment), jak i zupełnych debiutantów (IMGN.PRO). Ponadto część z tych projektów można już przetestować przy użyciu usługi Wczesnego Dostępu na platformie Steam.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że wśród pomniejszych zespołów co chwila powstają jakieś interesujące propozycje – poniższe grono zapewne mogłoby więc wyglądać nieco inaczej. Wszelkimi sugestiami dzielcie się w komentarzach!

TWOIM ZDANIEM

Który z opisanych tytułów zainteresował Cię najbardziej?

Kholat
31,8%
SuperHot
10,6%
Darkest Dungeon
8,8%
Armikrog
4,7%
The Long Dark
4,7%
RimWorld
4,6%
Grey Goo
4,3%
SOMA
3,9%
Subnautica
3,2%
Darkwood
2,8%
Everybody's Gone to the Rapture
2,8%
Satellite Reign
2,8%
Firewatch
2,3%
Inside
2,2%
Adr1ft
1,7%
The Witness
1,4%
Invisible Inc.
1,4%
Interstellaria
1,2%
Devil's Men
1%
Mighty No. 9
0,9%
Sunset
0,8%
Timespinner
0,6%
Renowned Explorers: Internationa Society
0,6%
Return of the Obra Dinn
0,5%
Axiom Verge
0,5%
Zobacz inne ankiety