Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Watch Dogs Publicystyka

Publicystyka 19 sierpnia 2014, 11:23

autor: chaostheory

Watch Dogs - jak gamingowe laptopy MSI radzą sobie z hitem Ubisoftu

Watch Dogs, najnowsza super-produkcja Ubisoftu osadzona w klimatach szpiegowskich, to niezwykle wymagający test dla każdego komputera. Postanowiliśmy sprawdzić, jak najnowsze laptopy MSI przeznaczone dla graczy dają sobie radę w tej produkcji.

Kontynuujemy nasze testy laptopów gamingowych. Kolejną grą po Dark Souls II na naszym celowniku jest Watch Dogs, czyli jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku.

Watch Dogs

Watch Dogs, czyli najnowsza produkcja studia Ubisoft Montreal, to typowy sandboks ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Swoboda działania, całe wirtualne Chicago do dyspozycji gracza czy stosunkowo niezła oprawa graficzna to jedno, ale drugą stroną jak zwykle są wymagania sprzętowe. W grach tego typu, gdzie każdy ma swobodę decyzji w kwestii poruszania się, komputer przeżywa zazwyczaj męki, usiłując nadążyć za graczem z generacją tętniącej życiem okolicy. W przypadku Watch Dogs siódme poty z podzespołów komputerowych wyciska silnik graficzny o nazwie Disrupt, który powstał z połączenia Anvil Engine (znanego z serii Assassin’s Creed) oraz Dunia Engine (którego możliwości mogliśmy podziwiać np. w Far Cry 3).

Warto dodać, że w sandboksach z nowoczesną grafiką 3D duże znaczenie ma również szybkość dysku, z jakiego odczytywane są dane gry. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie testu wczytywania się gry na laptopach wyposażonych w dyski SDD (GT70 oraz GS60) i zwykłe talerzowe (GT60 i GE60).

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Intel Core 2 Quad Q8400 (2,66 GHz) lub AMD Phenom II X4 940 (3,00 GHz),
  2. 6 GB RAM,
  3. karta graficzna z 1 GB pamięci, kompatybilna z DirectX 11 (GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub szybsza).

W przypadku najnowszej produkcji Ubisoftu już wymagania minimalne sprawiają wrażenie, że na byle czym gra nie będzie działać i tak jest w rzeczywistości. Dwurdzeniowe procesory powoli odchodzą w zapomnienie i coraz częściej są pomijane przez producentów, nawet gdy podają oni konfigurację niezbędną do gry. Teoretycznie w kwestii CPU nasze laptopy nie powinny mieć problemów. Wszystkie laptopy MSI spełniają również wymogi związane z pamięcią RAM (minimum 6 GB) oraz te dotyczące karty graficznej.

Rekomendowana przez producenta konfiguracja sprzętowa:

  1. Intel Core i7-3770K (3,5 GHz) lub AMD FX-8350 (4,0 GHz),
  2. 8 GB RAM,
  3. karta graficzna z 2 GB pamięci, kompatybilna z DirectX 11 (GeForce GTX serii 600 / Radeon HD serii 7000 lub szybsza).

Rekomendowana konfiguracja sprzętowa będzie śnić się po nocach niejednemu graczowi, bowiem z wymagań podanych przez Ubisoft jasno wynika, że potrzebne są więcej niż 4-wątkowe jednostki, a w zasadzie to... 8-wątkowe. Idąc tym tropem, potrzebne będzie też 8 GB pamięci RAM oraz całkiem szybkie karty graficzne. Nasze laptopy spełniają te wymagania.

Watch Dogs

Watch Dogs