Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 25 lipca 2014, 16:30

autor: Cayack

Najlepsze mody do gry Gothic II: Noc kruka - kultowa odsłona serii na sterydach

Gohtic II wraz z dodatkiem Noc kruka doczekał się sporej ilości świetnych modów. Przedstawiamy wybór najlepszych z nich wraz instrukcjami instalacji oraz linkami do plików.

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam najciekawsze mody do pierwszego Gothica, teraz pora na przyjrzenie się fanowskim produkcjom do drugiej części gry. Na samym początku warto zaznaczyć, że podstawową platformą jest tutaj Gothic II wraz z dodatkiem Noc Kruka – trzeba pamiętać, że rozszerzenie wyszło w Niemczech już w 2003 roku, zatem modderzy przy swoich pracach od razu je uwzględnili.

Podobnie jak w przypadku jedynki, tak również mody dedykowane Gothicowi II i Nocy Kruka można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza grupa to modyfikacje, w których wciąż sterujemy Bezimiennym, czyli dodatki i nieoficjalne rozwinięcia dobrze znanej historii. Druga grupa poświęcona jest zupełnie nowym bohaterom, których zmagania mają miejsce tak w Khorinis, jak i w zupełnie nowych miejscach. Stawkę uzupełniają nakładki w których nie ma żadnej głębszej historii i skupiają się na czystej zabawie, bądź też zmiany samego świata gry. W tym artykule przeczytacie o 15 modyfikacjach do Nocy Kruka – największych, najciekawszych, ale też najbardziej nietypowych. Tym razem uwzględniliśmy również mody dostępne jedynie w języku niemieckim – te wybrane przez nas nie wymagają jego znajomości, jako że nie uświadczymy w nich żadnych dialogów.

Jak zainstalować mody do Nocy Kruka?

Zabawę z modyfikacjami do Nocy Kruka należy rozpocząć od pobrania i zainstalowania programu Gothic Player Kit w wersji 2.6f. Wprawdzie część modów do drugiej części gry posiada własne ikony na pulpicie, ale niektóre z nich się nie uruchamiają. Zainstalowana aplikacja GothicStarter pozostaje najbardziej wygodnym narzędziem do zarządzania modami do Gothica II.

Po uruchomieniu pliku włączy się instalator w języku angielskim. Gdy program zapyta gdzie umieścić pliki, wskazujemy folder w którym zainstalowaliśmy podstawową wersję Nocy Kruka (domyślnie jest to C:/Program Files/… - końcówka jest zmienna w zależności od wydania). W folderze z grą pojawi się aplikacja GothicStarter. To w niej decydujemy o tym, która modyfikacja zostanie uruchomiona.

Instalacja nakładek do Nocy Kruka w większości przypadków nie należy do zadań szczególnie skomplikowanych, ale na wszelki wypadek przy opisie każdej z nich znajdziecie krótką informację, jak należy tego dokonać. Każda osoba zainteresowana modowaniem tej gry z pewnością pamięta, że nie należała ona do najbardziej stabilnych produkcji. Dlatego warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdą przeróbkę najbezpieczniej jest instalować na „czystej” wersji.

Pliki

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato
Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

15 lat Gothica II – czego kultowy RPG mógłby nauczyć dzisiejsze erpegi?
15 lat Gothica II – czego kultowy RPG mógłby nauczyć dzisiejsze erpegi?

Gothikowi II stuknęło piętnaście latek, ale nim zdmuchniemy świeczki i zaśpiewamy na cześć solenizanta, zastanówmy się, dlaczego tak dobrze wspominamy dzieło Piranha Bytes – nawet w porównaniu do bardziej zaawansowanych technologicznie gier RPG.