Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 26 kwietnia 2014, 14:59

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najciekawsze gry drugiej połowy 2014 roku - ranking redakcji

Już prawie połowa 2014 roku za nami, a najciekawsze gry dopiero nadejdą. Postanowiliśmy przybliżyć Wam 25 najbardziej emocjonujących tytułów – zarówno tych bardziej, jak i mniej oczywistych – których ogrywanie czeka nas między czerwcem a grudniem.

Spora część 2014 roku już za nami, lecz chyba nikt nie może powiedzieć, że czuje przesyt ilością gier, które ukazały się do tej pory. To, co wyszło dotychczas – z hitami pokroju Titanfalla, Kijka Prawdy czy Dark Souls II na czele – stanowi zaledwie preludium do potopu premier, jaki czeka nas w nadchodzących miesiącach. Już w maju nastąpi spotkanie z Watch_Dogs i nowym Wolfensteinem, a potem będzie jeszcze lepiej. Rzecz jasna, od czasu do czasu dobrzy deweloperzy i wydawcy ułatwiają nam złapanie oddechu, obwieszczając nagle, że dany tytuł zaliczy obsuwę i nie zdoła wylądować na rynku przed Gwiazdką, ale pozycji, jakie trafią w nasze ręce przed końcem grudnia, i tak pozostaje niemalże legion. Dlatego postanowiliśmy wybrać 25 najciekawszych tegorocznych produkcji, których nadejście dopiero przed nami, i pokrótce Wam je przedstawić.

A ponieważ co i rusz jesteśmy straszeni widmami opóźnień, dodatkowo analizujemy poszczególne gry pod kątem prawdopodobieństwa, że zaliczą poślizg i nasz portfel będzie cieszył się pokaźną tuszą dłużej, niż powinien. Zanim pozwolę Wam w końcu przerzucić stronę i przejść do sedna, nadmienię jeszcze tylko, że tytuły posortowaliśmy według terminów premier (przynajmniej tam, gdzie zostały one już ujawnione), a w epilogu zwróciliśmy uwagę na te pozycje, o których oficjalnie nic konkretniejszego do tej pory nie powiedziano. Zapraszamy do lektury.

Gdzie są indyki i mniej znane tytuły?

Choć w zestawieniu znalazło się kilka propozycji od dużych, niezależnych deweloperów (Obsidian Entertainment, inXile entertainment), to w tym roku ukaże się sporo interesujących  gier od mniejszych producentów, których nie uwzględniliśmy w niniejszym zestawieniu. Niektórzy w redakcji z wypiekami na twarzy czekają na takie gry jak This War of Mine, Divinity: Grzech pierworodny, The Vanishing of Ethan Carter, Invisible, Inc., Hotline Miami 2 czy  Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Nie zapominamy o tych tytułach i na pewno poświęcimy im już niedługo osobny artykuł!

TWOIM ZDANIEM

Która z premier drugiej połowy roku interesuje Cię najbardziej?

Dragon Age: Inkwizycja
20,2%
Assassin’s Creed: Unity
14,5%
Risen 3: Władcy tytanów
11,2%
Śródziemie: Cień Mordoru
8,4%
Batman: Arkham Knight
5,7%
Pillars of Eternity
5,1%
Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth
4,7%
Dying Light
3,8%
Czekam na inną grę!
3,8%
The Crew
3,6%
FIFA 15
2,6%
World of Warcraft: Warlords of Draenor
2,1%
Alien: Isolation
2%
Wasteland 2
2%
Lords of the Fallen
1,6%
The Sims 4
1,5%
Borderlands: The Pre-Sequel!
1,4%
Enemy Front
1,3%
Sniper Elite III: Afrika
1,1%
nowe Call of Duty
1%
The Order: 1886
0,9%
Destiny
0,8%
nowy Need For Speed
0,8%
Zobacz inne ankiety