Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 kwietnia 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najlepsze i najgorsze gry ze Spider-Manem

Premiera nowego filmu z Człowiekiem Pająkiem już za pasem. Z tej okazji odkopaliśmy gry z Peterem Parkerem w roli głównej. Które tytuły przetrwały próbę czasu, a które powinny zostać zapomniane na wieki?

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects być może nie jest poświęcona wyłącznie Spider-Manowi, któremu tym razem przychodzi walczyć u boku swoich wiernych marvelowskich towarzyszy pokroju Wolverina, czy Kapitana Ameryki, jednak przypadek tej gry jest tak intrygujący, że w żadnym wypadku nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Otóż ktoś wyjątkowo kreatywny z obozu Electronic Arts wpadł na genialny pomysł, by połączyć ukochane przez miliony postacie z komiksów Marvela z wykreowanymi przez koncert EA kosmicznymi herosami, zwanymi The Imperfects. Z tej okazji do księgarni trafiło sześć tomów zeszytów z "ekskluzywnymi" przygodami Petera Parkera i spółki, w których muszą zmierzyć się z nadciągającym z innego świata niebezpieczeństwem w postaci tytułowych "Niedoskonałych". Przeznaczona na konsole gra rozwijała wątki poruszone w komiksie, jednocześnie pozwalając graczowi wcielić się w wybranego przez siebie superbohatera, zarówno z drużyny Ziemian, jak i wrogiego kosmosu. Poza faktem, że scenariusz był słaby jak barszcz, a rozgrywka nudziła po kilkunastu minutach ślepego uderzania pięścią w kontroler, EA dołożyło wszelkich starań, by wykreowani przez nich herosi byli jak najbardziej "czaderscy", co przejawiało się w cut-scenkach, podczas których delikwent rzucał jakiś żenujący frazes i... ukatrupiał daną ikonę komiksu Marvela. Nie trzeba chyba dodawać, że miłośnicy Spider-Mana i jego pobratymców nie kryli niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. "Niedoskonali" okazali się chyba jednak zbyt... niedoskonali.

Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie
Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie

Nowy odcinek przygód Spider-Mana potyka się kilka razy na początku, ale gdy fabuła nabiera rumieńców, produkcja zmienia się nie do poznania i wyrasta na godną kontynuację świetnego Homecoming.